Rekordně nízká nezaměstnanost v Maďarsku – Orbán: Už nejsme „poražení“, ale hrdí vlastenci

Rekordně nízká nezaměstnanost v Maďarsku – Orbán: Už nejsme „poražení“, ale hrdí vlastenci

Od doby, kdy strana Fidesz Viktora Orbána získala většinu v maďarském parlamentu, míra nezaměstnanosti země klesla na 3,5%.    

A podle Orbána je nyní čas, aby se Maďaři považovali za vítěze.V roce 2010 získala v Maďarsku národní konzervativní strana Fidesz 52,3 procenta hlasů a v důsledku toho 263 z 386 křesel v parlamentu.

V té době mělo Maďarsko celkovou míru nezaměstnanosti 11 procent. Ale díky „vážnému odhodlání“ vlády, jak tvrdí Viktor Orbán, se tento počet snížil na 3,5%.

Před osmi lety byla nezaměstnanost mladých téměř 30 procent, dnes však klesla na méně než 10 procent. Jen za poslední rok bylo vytvořeno 90 000 nových pracovních míst pro mladé lidi.

Podle Viktora Orbána je „národní sebevědomí“, které vláda upřednostňuje vybudovat u maďarského národa, silně spojeno s hospodářskými úspěchy.

Orbán argumentuje, že Maďarsko bývalo zemí s mentální ztrátou, ale už není. Nyní země vstoupila do nové vlastenecké éry, kde jsou Maďaři pyšní a vidí sami sebe jako vítěze.

Chceme-li být i nadále stejně úspěšní jako v posledních letech, je zapotřebí změnit kulturu. Namísto kultury poražených, musíme podporovat kulturu vítězů, uvedl.

Namísto sebe-nenávisti jsme nyní na základech vlastenectví, pokračoval Orbán a poukázal na to, že ve školách by se měla vyučovat kultura vlastenectví, která by měla pronikat jak do politiky, tak do kulturního a ekonomického života.

Předseda vlády rovněž poukázal na to, že Maďarsko by nemělo mít „neutrální hodnoty“, ale „křesťanské“.

 

(Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*