Reformujme školství i zrušením indoktrinace dětí politickými ideologiemi!

Reformujme školství i zrušením indoktrinace dětí politickými ideologiemi!

Z některých politických stran se ozývá, že je potřeba reformovat školství.

Ano, je potřeba reformovat. Ale to nejdůležitější to pořád nikde neslyším. A to je zrušení nebo dokonce zákaz indoktrinace dětí politickými ideologiemi.Každou chvíli odněkud slyším nebo čtu na internetu, jak do nějaké základní nebo střední školy přijdou aktivisti z nějaké neziskové organizace a do dětí tam lejou jen tu svou pravdu o prospěšnosti takových témat jako multikulturalismus, LGBT, politická korektnost apod. Už jsem tady na toto téma psal několik článků. A ve všech jsem se divil, jak se takové věci můžou v demokratické společnosti dít.

Demokracie přeci není od toho, aby se do dětí cpal nějaký jeden univerzálně platný světonázor. Demokracie je přeci naopak od toho, aby se v lidech pěstovalo na tu či kterou věc široké spektrum nejrůznějších názorů. Ale aby do škol chodily nějaké aktivistky z takovýchto neziskovek a dětem tam tvrdily, že jen ony mají patent na rozum, a že děti, když budou s nimi na jedné lodi, že i ony ho budou mít také. Tak to do 21. století rozhodně nepatří.

Děkuji, ale lidi, kteří tvrdí, že jen oni mají patent na rozum, a i já bych se měl řídit podle nich, tak takové já jako svůj vzor v žádném případě neuznávám. Ano, reformujme školství. Učme děti důkladněji a efektivněji matematiku, český jazyk, cizí jazyky, dějiny, tělesnou výchovu, práce s PC a další užitečné věci. Ale cpát do nich jedinou správnou pravdu o takových tématech, jako jsou již zmíněná témata typu multikulturalismu, LGBT, politická korektnost a jim podobné, tak toto do škol prosím netahejte! Teprve potom bude reforma školství správě nastavena, až se budeme dovídat, že se nic takového už ve školách neděje.

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*