Referendem z pera ČSSD by šlo hlasovat pouze o barvách kravat pánů ministrů!

Referendem z pera ČSSD by šlo hlasovat pouze o barvách kravat pánů ministrů!

V Poslanecké sněmovně leží předložený návrh zákona o obecném referendu z pera ČSSD, který je osekán tak, aby se, jak se říká lidově „vlk nažral a koza zůstala celá“.

S nadsázkou se tedy dá říci, že by se takovýmto referendem mohlo hlasovat tak akorát o barvách kravat pánů ministrů.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie má ve svém programu jasně a pevně stanovené, že bude prosazovat uzákonění širokého referenda jako nejvyššího projevu vůle občanů. Občané musí mít právo v referendu rozhodovat o zásadních otázkách týkajících se budoucnosti země.

Návrh poslanců ČSSD na vydání ústavního zákona o celostátním referendu je však pro naše hnutí SPD zcela nepřijatelný. Každý rozumný občan, kdo se s takto definovaným zákonem seznámí, musí konstatovat a dojít k závěru, že navrhovatelé přistupovali k jeho tvorbě s cílem, aby se nikdy o ničem nehlasovalo. Zájmy a práva občanů, kterým máme především sloužit a realizovat politiku, která do popředí staví občana, nejsou tímto návrhem akceptovaná a spíše jde o další důkaz toho, jak si představitelé této politické strany občanů České republiky váží.

Jenom pro upřesnění uvedu pár z mého pohledu nesplnitelných podmínek pro vyhlášení takto navrhovaného referenda:Návrh petice podepsaná nejméně 850.000 občany České republiky, kteří dosáhli věku 18 let.

Časová proveditelnost do 6 měsíců ode dne oznámení zahájení sběru podpisů pod petici.

Rozhodnutí je přijato, pokud nadpoloviční většina občanů oprávněných v referendu hlasovat odpoví na otázku položenou v referendu kladně, nebo záporně.

Takže suma sumárum, aby se vůbec mohlo o něčem hlasovat, je potřeba nasbírat 850.000 podpisů do šesti měsíců a aby bylo referendum platné, je potřeba, aby se ho zúčastnilo více jak 50% oprávněných voličů.

Toto všechno jsou podmínky, které jsou z mého pohledu pro vyhlášení referenda reálně nesplnitelné a jsou navrhované přesně tak, aby bylo vyhlášení referenda pro občany co nejvíce ztíženo a nebylo možné žádné referendum nikdy vyhlásit. Je koncipováno tak, že když už máme v ústavě o přímém rozhodování občanů zmínku, tak alibisticky nějaký vykastrovaný zákon o obecném referendu přijmeme, ale jen takový, aby nebyl nikdy použitelný.

V navrženém referendu od ČSSD nelze též rozhodovat o členství České republiky v mezinárodních organizacích nebo institucích, což jsou také velice důležité věci, o kterých by občané měli mít právo rozhodovat.

Toto všechno jsou zcela opodstatněné argumenty, které jasně ukazují, jak si ČSSD váží vůle občanů České republiky!
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Referendem z pera ČSSD by šlo hlasovat pouze o barvách kravat pánů ministrů!

  • ČSSD oddálí svůj zánik o pár měsíců. KSČM si podporou ANO také nijak nepomůže. Babiš to má jasně nalajnované – tahá čas, aby vyměnil klíčové lidi na postech, které mohou ovlivnit jeho trestní stíhání a docílí zastavení stíhání.
    Ovládne postupně vše, co potřebuje k tomu, aby vyhrál příští volby a pak spustí proces předčasných voleb. Ty vyhraje a v dalších už budou jednotné kandidátky Národní fronty.
    Babiš je silný díky tomu, že nemá žádný názor. Vždy se přizpůsobí situaci. Jediným názorem jsou peníze a to nikoho neuráží. V konzumní společnosti se k penězům modlí téměř všichni.
    Babišovi ovšem nestačí peníze, chce moc. A „Jak chutná moc“ si můžeme přečíst ve známé knize. Doporučuji, je velice aktuální.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*