Ředitel CIA: Soukromí v Americe je „mrtvé“

Ředitel CIA: Soukromí v Americe je „mrtvé“

Ředitel FBI James Comey varoval ve středu Američany, že soukromí v Americe je zcela naprosto mrtvé.

Comey řekl na konferenci o počítačové bezpečnosti na vysoké škole v Bostonu, že veřejnost musí zapomenout na pojem „absolutní soukromí“ v dnešním digitálním věku.

„V Americe neexistuje nic takového jako absolutní soukromí, neexistuje žádné místo mimo soudní dosah,“ řekl Comey účastníkům. „Dokonce i naše komunikace s našimi druhy, našimi duchovními i našimi právníky není v Americe absolutně soukromá. Za určitých okolností může soudce přimět každého z nás svědčit u soudu o těchto velmi soukromých komunikacích.“

Deník ABC15.com uvedl:

Ale, on také řekl Američanům, „mějte rozumné očekávání o soukromí ve vašich domovech, ve vašich autech, ve vašich zařízeních.

„Je to důležitou součástí bytí jako Američan. Vláda nemůže napadnout naše soukromí bez dobrého důvodu, přezkoumatelného soudem,“ pokračoval Comey.

V posledních čtyřech měsících roku 2016, FBI získala přístup k 2.800 zařízením při vyšetřování trestných činů, terorismu a vyšetřování rozvědky a FBI nedokázala otevřít 43% z těchto prostředků,“ uvedl Comey.

Touha Američanů po soukromí a bezpečnosti by nikdy neměly být považovány jako neslučitelné, uvedl Comey.

„My všichni oceňujeme soukromí. My všichni oceňujeme bezpečí. Nikdy bychom neměli obětovat jedno pro druhé,“ uvedl Comey. „Naši zakladatelé uzavřeli dohodu, které je v centru této úžasné země a byla zde po více než dvě století.“
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*