Ředitel American Airlines říká, že Bidenova administrativa by neměla vyžadovat vakcíny pro cestování

Ředitel American Airlines říká, že Bidenova administrativa by neměla vyžadovat vakcíny pro cestování

Generální ředitel American Airlines Doug Parker se postavil proti návrhu Bidenovy administrativy na povinné vakcíny pro leteckou dopravu s tím, že cestující by neměli být nuceni k očkování proti Covidu, aby mohli cestovat.

Parker to uvedl ve zvláštním rozhovoru pro Washington Post nazvaném „Cesta vpřed“.

„V první řadě poukazuji na to, jak je letecká doprava bezpečná, což se nám, myslím, díky té pandemii dokazování, povedlo. Je to jedno z mála míst ve Spojených státech, kde se kvůli federálnímu mandátu musí nosit rouška,“ řekl Parker.

„Letadlo samotné, jak jsme dokázali, je neuvěřitelně bezpečné místo, zejména pro každého, kdo nosí roušku, kvůli tomu, jak vzduch proudí letadlem, kvůli tomu, jak často se osvěžuje, že je to neuvěřitelně bezpečné místo.“„Kvůli tomu všemu nevidíme potřebu požadovat, aby lidé byli očkováni, aby mohli cestovat po Spojených státech, a to opět jen proto, že je to mnohem bezpečnější místo, než aby se lidé mohli jinak pohybovat po Spojených státech,“ řekl.

Parker upřesnil, že American Airlines nemusí být nutně proti povinnému očkování Joea Bidena pro cestování, ale řekl, že osobně si nemyslí, že by to bylo „zvlášť užitečné“.

„Není to nic, proti čemu bychom se stavěli,“ řekl. „Pokud by to skutečně bylo něco, co se administrativa rozhodla zavést, myslím, že bychom je povzbudili, aby přemýšleli o tom, proč to nedává smysl.“

„Ale znovu opakuji, uděláme všechno, co bude podle lidí smysluplné, abychom tuhle pandemii měli za sebou, ale nemyslím si, že by to bylo nějak zvlášť užitečné.“

„Myslím, že mnohem větší dopad bude mít to, že velcí zaměstnavatelé budou vyžadovat očkování svých týmů, než snaha jít po byznysu a říkat ‚jsou určité věci, které můžete nebo nemůžete dělat, pokud nejste očkovaní‘,“ dodal Parker.

Parker poznamenal, že Bidenovo současné povinné očkování bude znamenat, že injekci budou muset dostat prakticky všichni jeho zaměstnanci, ale řekl, že mu to nevadí.

„Všichni se budeme muset nechat tak či onak očkovat,“ řekl Parker a dodal: „Samozřejmě, že v tom administrativu podpoříme a vyhovíme jí.“

Bidenova administrativa v posledních dnech vnitřně debatovala o tom, zda zavést povinné očkování pro leteckou dopravu.

Tiskový mluvčí Bílého domu Jen Psaki minulý týden řekl, že administrativa ještě neodložila ze stolu „možnosti“ týkající se zákazu letecké dopravy pro neočkované.

Náčelník generálního štábu Joe Bidena Ron Klain také řekl, že se uvažuje o povinném očkování pro vnitrostátní leteckou dopravu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*