Řecko utratí všechny peníze od EU na zvládnutí migrační krize

Řecko utratí všechny peníze od EU na zvládnutí migrační krize

Finance, které Athény obdrží od EU v rámci záchranného programu, Řecku téměř nijak nepomohou, řekl náměstek ministra zahraničních věcí kanálu RT. Úředník uvedl, že všechny peníze budou použity k řešení situace, kterou nazval „humanitární katastrofou“.   

Ačkoli partneři EU pomáhají Řecku „v mnoha ohledech“, politik zodpovědný za evropské záležitosti Nikos Xydakis řekl RT, že jeho národ „je pod neustálým tlakem“.Navzdory více než miliónu lidí, kteří přijeli do Řecka v průběhu loňského roku, řecké vládě se podařilo zvládnout tuto migrační situaci a „mít ji pod kontrolou.“ Středomořská země se nyní spoléhá na „dlouhodobou spolupráci“ s Evropskou unií, která pomohla kontinentu překonat jejich „humanitární katastrofu,“ řekl úředník v exkluzivním rozhovoru.

Aby byla zajištěna geopolitická rovnováha v regionu, Řecko potřebuje peníze- což někdy není splněno tak, jak je slíbeno, uvedl diplomat. „Byly nám slíbeny peníze, na které v současné době čekáme. Pomoc nedorazila včas,“ uvedl Xydasis s tím, že až Athény dostanou prostředky, budou „na prvním místě“ použity pro řešení migrační krize.

„Řecko je tak nějak v pasti, protože tyto platby by měly být použity pro národ,“ uvedl náměstek, předtím, než přirovnal záchranný program k obousměrné krevní transfúzi: „Máme v naši levé ruce infuzi, která nám dává krev, a v pravé ruce máme infuzi, která nám ji odebírá.“

Politik uvedl, že řecký národ učinil „všechno možné, aby překonal hospodářskou krizi v zemi, a nyní očekáváme „solidaritu“ od svých partnerů EU. Ačkoliv dodal, že byli v minulosti „podvedeni“, když se v roce 2010 stalo Řecko „obětí“ rozhodnutí EU pomoci bankám v zemi namísto jejich obyvatel.

Diplomat také uvedl, že protiruské sankce nepomohou Řecku, které je proti takovým opatřením. „Nyní je čas, aby všichni členové EU přezkoumali svou politiku vůči Rusku. Hlasy těch, kteří tvrdí, že by tato otázka měla být řešena u jednacího stolu, a že sankce nesmí být automaticky a slepě obnovovány se stávají v rámci bloku silnější,“ uvedl Xydakis.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu  Ilustrační obrázek migranti v Řecku Foto: Angelos Tzortzinis/AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*