Řecko: Střety mezi místními obyvateli a přistěhovalci přeměnily náměstí v Lesbos na bojiště

Řecko: Střety mezi místními obyvateli a přistěhovalci přeměnily náměstí v Lesbos na bojiště

V Řecku došlo na ostrově Lesbos ke střetům mezi místními obyvateli a přistěhovalci. Střety začaly poté, co se místní obyvatelé pokoušeli odstranit velkou skupinu uprchlíků, kteří obsadili ostrovní náměstí na Mytilini, píše agentura LesvosNews.                             

Utečenci protestovali proti podmínkám v místním uprchlickém táboře Moria. Nejprve se místní obyvatelé sešli, aby podpořili dva řecké důstojníky, které vzala jako rukojmí turecká armáda.Později skupina ani 200 místních obyvatel pochodovala proti migrantům, kteří poslední čtyři dny okupovali ostrovní náměstí. Poté byla vyzvána zásahová policie, která měla ochránit uprchlíky před zuřivým davem.

Okupanti utvořili dva lidské řetězce, jejichž linie byly dále posilovány levicovými anarchisty, kteří je podporovali. Policisté použili proti místním obyvatelům slzný plyn, aby rozdělili linie a jeden obyvatel vrhl na běžence světlici.

Starosta Lesbosu Spiros Galinos uvedl, že protest byl „spontánní reakcí“. Podle něj v důsledku migrační krize ostrov „nese obrovské břemeno“ a že se může očekávat, že se protestů budou účastnit lidé s extrémní ideologií.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*