Řecko plánuje „plovoucí bariérový systém“ na obranu mořských hranic proti migrantům

Řecko plánuje „plovoucí bariérový systém“ na obranu mořských hranic proti migrantům

Podle nových zpráv se Řecko snaží zajistit instalaci „plovoucího bariérového systému“, jehož cílem je odradit lodní přepravu migrantů před příchodem na ostrovní pobřeží.

„Síťová bariéra“ by měla být údajně vybavena světly a měla by být umístěna asi 50 cm nad mořem.„Ministerstvo obrany vyzvalo soukromé dodavatele, aby do tří měsíců poslali nabídku na dodávku plovoucího plotu o délce 2,7 km (podle informací dostupných na webových stránkách vládních zakázek,“ uvádí tisková agentura Associated Press.

„Vládní popis uvádí, že„ plovoucí bariérový systém “musí být vybudován„ s nevojenskými specifikacemi“ a „specifickými rysy pro plnění úkolů (námořních agentur) při řešení uprchlické krize.“

Odhadované náklady projektu jsou 550 000 USD, ale ještě není známo, kdy by se měla zahájit výstavba.

„Tento smluvní proces bude spuštěn ministerstvem obrany, ale je určen pro civilní použití – proces podobný tomu, který se používá pro dodávku dalšího vybavení pro (tábory) s uprchlíky a migranty,“ řekl úředník agentuře AP pod podmínkou anonymity.

V roce 2019 přijelo do Řecka přibližně 75 000 migrantů, přičemž zhruba 60 000 cestovalo po moři, podle agentury OSN pro uprchlíky. V roce 2020 jich již dorazilo více než 3 000.

Východní ostrovy Řecka zažívají nápor nekonečného migračního toku, který v druhé polovině roku 2019 znovu rychle eskaloval.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*