Řecko nastoluje základní historicko – morální otázky.

Řecko nastoluje základní historicko – morální otázky.

Věřím, že i takový  Kalousek bude se mnou na 100 % souhlasit. Dnešní přebohaté Německo by jistě mělo zaplatit reparace Řecku za škody, které způsobilo nacistické Německo. Německo nyní vymačkalo díky eurozóně z ostatních zemí takové miliardy, že je přirozeně nezbytné, aby uhradilo škody za největší zvěrstva v celé historii Evropy.

Když platit dluhy, tak platit. A za zvěrstva prioritně.

Plně souhlasím s tím, že řečtí politici chtějí zabavovat německý majetek. Alexis Tsipras mi mluví z duše, že  Německo využívá právních triků, aby se vyhnulo placení reparací za škody z druhé světové války a podporuji řeckého ministra spravedlnosti Nikose Paraskevopulose, který  pohrozil, že Řecko může zabavit německý majetek. Na úvod by se jednalo o Goethe institut.

Právní stát je právní stát, s tím jistě bude Kalousek souhlasit. Jestliže rozhodnutí řeckého nejvyšší soud z roku 2000 umožňuje zabavit adekvátní část německé archeologické školy z Goethe institutu, pak je třeba s tím začít.  Podle něj by se z tohoto majetku zaplatilo odškodné příbuzným 218 civilistů, které nacisté zmasakrovali v roce 1944: „Zákon říká, že ministr musí dát tento příkaz Ústavnímu soudu, aby tak učinil, a já jsem připraven tento příkaz dát.“

syriza

Řecká národní banka požaduje po, Německu, aby jí zaplatilo 476 miliónů říšských marek, což je dneska asi 12 miliard dolarů, které muselo Řecko na nátlak Berlína Třetí říši půjčit. Chce ale i další peníze za škody způsobené nacisty. Co to je kapka pro Německo, které díky eurozóně jako asi jediná bohatne a bohatne.

Plně chápu morální důvody Řeků : „Německo nikdy nezaplatilo adekvátní reparace za škody, které Řecku způsobila nacistická okupace,“ uvedl v úterý večer premiér Tsipras v parlamentu a podle agentury Reuters dodal: „Zločiny spáchané nacisty jsou pořád živé a my máme morální povinnost si pamatovat, co jejich síly napáchaly.“

Je to jasné. Evropa se musí změnit a od základu.

Nelze zapomínat zločiny hitlerovského Německa.

Pobaltstské státy, banderovská Ukrajina by chtěla revizi hisrorie.

Podle nich nakonec byl Hitler osvoboditelem a Rusko agresorem.

Děkuji Řecku, že napomáhá tomu, že si prostě znovu ty věci musíme vyříkat, jak to vlastně bylo, byť by mne nikdy nenapadlo, že o některé jasné věci znovu budeme muset svádět boj.

Fašismus ovládá Ukrajinu, Pobaltí a zčásti i Polsko a je blízký i našim havlistickým politikům a novinářům.

Zdá se, že se věci vrací.

A my si boj proti fašismu znovu musíme po 70 letech vybojovat.

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*