Řecko: Čtyři migranti z Blízkého východu unesli a hromadně znásilnili pětadvacetiletou těhotnou ženu

Řecko: Čtyři migranti z Blízkého východu unesli a hromadně znásilnili pětadvacetiletou těhotnou ženu

Řecká policie zahájila pátrání po čtyřech blízkovýchodních migrantech, jednom z Afghánistánu a třech z Pákistánu, kteří jsou obviněni z únosu a hromadného znásilnění pětadvacetileté Řekyně, která je ve třetím měsíci těhotenství.

Zatímco mladá žena šla směrem k aténské čtvrti Omonia, kde si plánovala nechat spravit mobilní telefon, násilně ji obtěžoval afghánský muž, který ji před znásilněním donutil vstoupit do odlehlé, potemnělé oblasti. Když byla sexuálně napadena, očekávající matka volala na tři pákistánské kolemjdoucí, aby jí pomohli. Muži jí však místo pomoci zavolali taxi, převezli ji do nedalekého podzemního bytu a hromadně ji znásilnili, píše řecký deník Proto Thema.Tři pákistánští migranti ve věku 19, 21 a 27 let byli zadrženi řeckou policií, ale čtvrtý afghánský podezřelý zůstává na svobodě.

Když došlo k hromadnému znásilnění, sousedé ze sousedních bytů zaslechli dívčin zoufalý křik a vydali se na balkony, aby zjistili, kdo volá o pomoc. V obavě, že budou zadrženi znepokojenými sousedy a policií, se údajní násilníci rozhodli nechat oběť a opustili byt.

Po útěku z bytu šla mladá žena okamžitě na oddělení St. Panteleimon, ohlásila zločin a ukázala na byt, kde byla údajně znásilněna cizinci. Během několika hodin byli tři ze čtyř pachatelů zatčeni a obviněni ze spiknutí za účelem znásilnění. Čtvrtý afghánský podezřelý však zůstává na svobodě a řecké úřady po něm pátrají.

Vyšetřovatelé z místa činu shromáždili důkazy DNA z oblečení oběti s nadějí, že je dovedou ke čtvrtému podezřelému a také prokáží vinu tří Pákistánců.

Minulý měsíc zatkla řecká policie 34letého Pákistánce na aténském předměstí za napadení a pokus o znásilnění nezletilých dívek a 22leté dívky. Policii se podařilo útočníka vypátrat poté, co dvaadvacetiletá oběť natočila video a nahrála ho na sociální sítě. Muž je obviněn z pokusu o znásilnění, urážky sexuální důstojnosti, neslušnosti a drobného ublížení na zdraví a násilí.

V březnu byl na řeckém ostrově Kréta zatčen další Pákistánec pro podezření z napadení a pokusu o znásilnění místní ženy. Oběť policii řekla, že se k ní muž přiblížil, ohrožoval ji nožem a bil ji, když se ji pokoušel znásilnit. Má se také za to, že muž sexuálně obtěžoval pět dalších žen.

V prosinci loňského roku stanul před soudem pákistánský migrant, který znásilnil osmiletého chlapce a pokusil se znásilnit další dvě ženy.

V roce 2014 odsoudil řecký soud Ahmeda Waqase, nelegálního přistěhovalce z Pákistánu, k doživotnímu vězení poté, co ho v roce 2012 shledal vinným z brutálního zbití a znásilnění patnáctiletého Myrta Papadomichelakiho na ostrově Paros.

V roce 2014 odsoudil řecký soud Ahmeda Waqase, nelegálního přistěhovalce z Pákistánu, k doživotnímu vězení poté, co ho v roce 2012 shledal vinným z brutálního zbití a znásilnění patnáctileté Myrty Papadomichelakihové na ostrově Paros. Po útoku byla nezletilá oběť nalezena v bezvědomí s vážným poraněním hlavy, které mělo za následek trvalé poškození mozku. Během soudního řízení Waqas přiznal, že mlátil mladou dívku kamenem do hlavy a schovával ji za hromadou kamení na oblíbené pláži Paros, kde matka s dcerou trávily dovolenou.

Matka oběti soudu řekla, že její dcera byla útokem tak znetvořena, že ji v nemocnici sotva poznala. Případ přiměl řecké úřady zasáhnout proti nelegálním přistěhovalcům v Aténách, přičemž policie během tří dnů provedla 7 000 zatčení.

Otázka sexuálních útoků a migrantů je i nadále citlivá, neboť ve statistikách sexuálních útoků jsou neúměrně zastoupeny osoby se zahraničním původem, a to i v Itálii, Francii, Německu a Švédsku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*