Řecké úřady identifikovaly čtyři německé nevládní promigrační organizace při vyšetřování obchodu s lidmi

Řecké úřady identifikovaly čtyři německé nevládní promigrační organizace při vyšetřování obchodu s lidmi

Řecké úřady podle zpráv identifikovaly čtyři nevládní organizace se sídlem v Německu v rámci vyšetřování obchodování s lidmi a dalších trestných činů na vysoké úrovni.

Řeckým médiím byla zpřístupněna nejnovější zjištění probíhajících vyšetřování ze strany ELAS (Hellenic Police) a EYP (National Agency of Information) týkající se sítí pro obchodování s migranty provozovaných nevládními organizacemi.„Zmíněnými skupinami jsou nevládní organizace Mare Liberum eV, Sea Watch eV, FFM eV a Josoor International Solidarity,“ uvedl ELAS v nové zprávě, v níž tvrdí, že organizace jsou zapojeny do „nelidských humanitárních operací“.

V září řecké úřady zatkly 35 osob z celé Evropy a Blízkého východu – včetně 26 německých státních příslušníků – spojených s nevládními organizacemi, o nichž se předpokládá, že obchodují s migranty z třetích zemí z Turecka na řecké ostrovy v Egejském moři.

„Podle spisu hrála loď Mare Liberum klíčovou roli v činnosti čtyř nevládních organizací tím, že systematicky monitorovala a zaznamenávala komunikaci pobřežní stráže a vyměňovala si informace týkající se migračních toků – kdo přišel nebo přijde z Turecka do naší země (místo odjezdu, čas migrace, věk, pohlaví a země původu cestujících na lodi),“ uvádí Pentapostagma.

„Ztroskotání lodi 5. září přineslo množství důkazů, jako mapu pobřeží Lesbosu s místy kotvení a odpovídajícími výchozími body pro migrační toky z tureckého pobřeží, podrobné mapy ubytovacích zón pro uprchlíky a přistěhovalce v bývalém přijímacím a identifikačním středisku v Morii a komunikaci s cizinci, kteří již byli dopraveni do Řecka, s cílem je „naverbovat“.

Řecké úřady navíc odhalily, že zkoumají souvislosti mezi nevládními organizacemi a žhářskými požáry, které založili migranti v několika azylových táborech na ostrově Lesbos.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*