Raráškův seznam agentů, užitečných idiotů a trollů Západu zakázali

Raráškův seznam agentů, užitečných idiotů a trollů Západu zakázali

Nedávno nás šokoval insitní kontrarozvědčík Juraj Smatana, když se ztotožnil s názorem Pavla Šafra s ohledem na kritéria označení nějaké osoby za „agenta Putinova Ruska.“ Bez ohledu na to, zda osoba podepsala „nějaký vázací akt na ruské tajné služby“, podle mínění Smatany a Šafry je možné označit tuto osobu za ruského agenta, a to na základě prezentace určitých názorů. Mezi takové názory patří přesvědčení, že Krym nebyl anektovaný, jelikož tam proběhlo referendum; že na Ukrajině probíhá občanská válka bez přímé účasti Ruska; že za válku na Ukrajině je zodpovědný Západ ; že Ukrajinu ovládají fašisti a že kam přijde americká armáda, tam umírají ženy a děti.

zpravodajska sluzba

Inspirovaní metodikou Smatany a Šafry, Smetanovým seznamem webů, které „šíří proruskou propagandu“ a také (dnes v určitém prostředí mimořádně populárním) pojmoslovím zahrnujícím termíny „ruský agent“, „užitečný idiot Putina“ a „ruský troll“, zavázali se členové kolektivu pod vedením Slavomíra Raráška, sestavit vlastní seznam agentů a užitečných idiotů Západu. Ocitli se na něm nejen osoby, kterých konání ve prospěch tajných služeb členských států NATO a západních mocností ve všeobecnosti bylo stanoveno obdobnou metodikou, kterou používá Smatana a Šafr, ale také osoby, o kterých máme informace spolehlivější a serioznější povahy. Seznam byl vypracovaný ve spolupráci s kolektivem zájemců na odpovídající problematiku, kteří, podobně jako v případě Smatanova seznamu, navrhovali zařadit na seznam další jména v diskuzi pod poznámkou na Facebooku. Diskuze byla živá a plodná; zahrnovala až 75 konstruktivních diskuzních příspěvků. Pozornost, kterou vzbudil náš seznam, nás překvapila: mezitím Smatanům seznam za více než měsíc sdílelo 427 lidí, ten náš měl v průběhu jen 48 hodin 129 sdílení na Facebooku. Další sdílení přitom rychle přibývalo a zdálo sem že se z našeho seznamu stane facebookový trhák. Bohužel, po útoku trollů Washingtonu, Petra Farárika, Mariana Jaslovského atd, kteří zřejmě neporozuměli našim předcházejícím zdvořilým upozorněním, že o komunikaci s osobami jejich typu jednoduše nemáme zájem, Facebook Raráškův seznam spolu s jeho facebookovým profilem zakázal. Neradi bychom ale veřejnost připravili o jeho obsah a proto jej alespoň zatím zpřístupňujeme touto cestou. Zároveň zveřejňujeme identický příspěvek na blogu Pravda, uvidíme, jak dlouho se tam ohřeje. Nadále platí naše výzva, aby případní zájemci o rozšíření seznamu navrhovali (s patřičným odůvodněním) další jména, a to v diskuzi pod seznamem, nebo emailem na adresu slavo.rarach@gmail.com. Níže uvedený seznam stále aktualizujeme.

Neúplný, ale stále aktualizovaný seznam agentů západních tajných služeb a užitečných idiotů Západu.

Následující seznam byl vytvořen týmem lidí, kteří se zajímají o problematiku ovlivňování veřejného mínění na Slovensku ze strany tajných služeb členských států NATO. Seznam, který zatím obsahuje převážně osoby činné v SR, se postupně rozšiřuje především o osoby aktivní v zájmovém prostoru ČR. Přímou inspirací pro vytvoření seznamu bylo dílo Juraja Smatany a kol. „Neúplný, ale stále aktualizovaný seznam webových stránek, kterých linkováním si koledujete o moji odbornou starostlivost“ a také stránka „Seznam ruských agentů na českém internetu“. Seznam vzniká z vlasteneckých motivů jako reakce na zvýšenou intenzitu vědomé či nevědomé zpravodajské aktivity ze strany převážné části níže jmenovaných osob v souvislosti s probíhající ukrajinskou krizí. Jmenované osoby ve jménu „spojeneckých závazků“ a snahy dosáhnout soudržnosti obyvatelstva co se týče postojů k „jednotné pozici Evropy vůči RF“ de facto pracují ve prospěch cizích zájmů. Konají přitom proti zájmům lidí jejich vlastní země, kteří si v převážné většině přejí udržovat střední pozici v aktuálním konfliktu Západ- RF. Část jmenovaných osob se věnuje shromažďování informací představitelům občanských hnutí v jejich vlastních státech. Jiná část shromažďuje citlivé informace k dění v zájmovém prostoru RF a východní Ukrajiny, nebo usiluje toto dění ovlivnit prostřednictvím zpravodajských aktivit. Další část těchto osob prostřednictvím zpravodajských her, diskreditačních kampaní, mediálních manipulací a desinformace společnosti usiluje ovlivnit veřejné mínění v jejich zemi v neprospěch protistrany.

Agenti slovenských (Vojenské zpravodajství, SIS) a zahraničních (ČR, USA, a.j.) tajných služeb mezi tzv. politickými a bezpečnostními analytikami.

seznam zapadnich agentu

Agenti zmiňovaných služeb a užiteční idioti Západu mezi tzv. občanskými aktivisty a blogery

seznam zapadnich agentu 2

Agenti zmiňovaných služeb a užiteční idioti mezi politiky

seznam zapadnich agentu 3

Agenti zmiňovaných služeb a idioti Západu mezi tzv. novináři

seznam zapadnich agentu 4

 

Slavomír Rarášok a kol

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*