Rakouský politik varuje: Celé ulice se mění na ghetta

Rakouský politik varuje: Celé ulice se mění na ghetta

Linz je krásné město ležící na severu Rakouska. Je to třetí největší město v zemi a nedávno dosáhlo 210 000 obyvatel. Migrační krize však má na město vážné dopady, píše rakouský list Wochenblik.

Zastupitel strany pro svobodu (FPÖ) Peter Stumptner prohlásil, že masivní příliv migrantů představuje pro rakouské město velké problémy.

Stumptner varoval před ghettoizací všech ulic, protože nově příchozí, kteří jsou zodpovědní za populační růst, převážně nejsou Rakušané.

„Pokud se podrobněji podíváte na růst populace v průběhu deseti let, zjistíte, že tento růst je způsoben výlučně cizinci,“ zdůraznil Stumptner.

Zatímco v roce 2017 bylo v Linci 164 106 Rakušanů, v roce 2017 jich bylo 159 253. Naproti tomu počet cizinců se výrazně zvyšuje: v roce 2017 žilo ve městě 25 240 cizinců, oproti 44 704 v loňském roce. Počet cizinců se tak během deseti let zvýšil o 77 procent.

Zdá se však, že starosta za sociální demokracii Klaus Luger celkový vývoj populačního růstu vítá.

„Nárůst obyvatelstva v Linci o téměř 20 procent do roku 2027 potvrzuje správnou cestu rozvoje jako atraktivní průmyslové a kulturní město s kvalitními byty a dobře rozvinutou infrastrukturou. Obzvlášť potěšující je rostoucí počet dětí a dospívajících, stejně jako pokračující pozitivní porodnost,“ řekl Luger v roce 2017.

(Foto: Wochenblick.at)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rakouský politik varuje: Celé ulice se mění na ghetta

  • Já se divím, že tam někdo ty politiky fakt už nemlátí. Na co pořád růst populace? Důležitá je kvalita a ne kvantita! Kdo bude na ty arabáče a negry pracovat? To fakto nikomu nedochází?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*