Rakouský ministr obrany hledá nové aliance pro ochranu hranic

Rakouský ministr obrany hledá nové aliance pro ochranu hranic

Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil (SPÖ) prohlásil, že chce vytvořit novou vojenskou alianci a posílit spolupráci se zeměmi podél takzvané „balkánské cesty“, aby zabránil migrantům a uprchlíkům dostat se nezákonně přes Rakousko.      

„Západní balkánská cesta stále ještě není tak uzavřena, jak by měla být,“ řekl Doskozil německému deníku Welt. „Bohužel stále existují sítě na pašování lidí, které jsou velmi aktivní a také je zde významný počet přistěhovalců,“ dodal ministr.

Rakouský ministr uvedl, že dohoda EU s Tureckem na řešení migrační krize již není spolehlivá a že „musíme být připraveni pro případ, že vláda v Ankaře znovu otevře stavidla“.

Podle Doskozila, do Rakouska přichází každý týden mezi 500 až 100 uprchlíků a migrantů.  Doskozil uvedl, že Rakousko nyní úzce spolupracuje s dalšími 15 zeměmi podél balkánské cesty, jakož i s Visegrádskou skupinou (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko).

„V současné době pracujeme na legislativních změnách, který by umožnily, aby vláda nasadila vojáky v zahraničí, a to nejen z humanitárních důvodů,“ uvedl rakouský ministr a dodal, že rakouská vojska mohou být poslána dovnitř a vně EU, aby přispěla k ochraně hranic v případě potřeby.

Doskozil uvedl, že počet nelegálních migrantů, kteří v současné době žijí v EU nelegálně, je „příliš vysoký“.

Představitelé EU se nedávno dohodli na plánu ke snížení přílivu migrantů s Libye. Libyjská vláda podporována v OSN obdrží 200 miliónů eur, včetně finančních prostředků k posílení své pobřežní stráže.

V roce 2015, rekordních 90.000 lidí požádalo a azyl v Rakousku, poté, co stovky tisíc migrantů prošlo přes zemi, směřujíc do Německa a jinde.

 

(Local/ svobodnenoviny.eu Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Rakouský ministr obrany hledá nové aliance pro ochranu hranic

  • EU nedela nic, aby uprchliky odradila od invaze do Evropy, protoze je jejim zamerem, hordy primitivu zijicich ve stredoveku a vzyvajicich nasilnicke nabozenstvi proti vsem nemuslimum nam sem pustit a znicit nasi kulturu a Evropu tak jak ji zname. Ti idioti mysli, ze tito primitivive a nasilnici nahradi populacni ubytek v Evrope. Pro to delaji vse. Nejdrive uvedli v platnost antirasisticky zakon, zavedli naprostou cenzuru tisku, tykyjici se zlocinnych cinu migrantu. Nechteji, aby obcane vedeli jakou luzu sem pustili. Zaroven kritizuji Orbana a Madary, ze chteji branit sve obcany pred nasilim a zabijenim. Narusta tlak v EU, uprchliky prerozdelovat i do zemi Vysegrad4. Nasi politici nejsou schopni tomu tlaku celit, nejsou schopni rict – tak a dost!!! Musi byt tedy vymeneni, pristi volby rozhodnou o nasi budoucnosti. Volte jenom strany, ktere maji v programu vystup z EU a NATO, odmitani uprchliku a zavedeni referenda. Evropa se musi co nejdrive preorientovat a vysvobodit se z americkeho vazalstvi v politice, mediich, proste vsude. Musi prestat i vojensky slouzit jejim zajmum v jejich vrazednych valkach. Tahle zeme nezna nic jineho nez zbrojeni, utlacovani a zabijeni vsech, kdo se jim postavi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*