Rakouský kancléř chce dát mandát hraniční stráži EU, aby hlídala severoafrické vody a zastavila nelegální imigraci

Rakouský kancléř chce dát mandát hraniční stráži EU, aby hlídala severoafrické vody a zastavila nelegální imigraci

Rakouský kancléř uvedl, že evropské pohraniční stráže by měly mít možnost jít do severní Afriky, aby zabránily migrantům vydat se přes Středozemní moře na vratkých člunech.  

Rakousko v červenci převezme střídající se předsednictví Evropské unie. Vládní koalice Sebastiana Kurze nastoupila do úřadu v prosinci po kampani, ve které oba partneři hovořili tvrdě o migraci.

Kurz řekl nedělnímu vydání německých novin Welt am Sonntag, že nový mandát agentury EU pro ochranu hranic Frontex by jí měl „umožnit jednat v třetích zemích, s povolením jejich vlád, ukončit špinavý obchodní model pašeráků a zabránit tomu, aby se lodě pašeráků vydávaly na nebezpečnou cestu po Středozemním moři.“

Každý rok se do Evropy dostanou desítky tisíc migrantů v plavidlech, která jsou většinou nevhodná pro otevřené moře.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rakouský kancléř chce dát mandát hraniční stráži EU, aby hlídala severoafrické vody a zastavila nelegální imigraci

  • Je hanbou, ze male Rakousko vyzaduje ochranu vnejsi hranice! I kdyz je skoro prvni na rane, vidi problemy jake ma s migranty ve sve zemi. Vlastne toto mela uz davno vyresit komise EU. Bohuzel lhar a opilec Juncker a jeho melody boys v komisi vidi svet a nase priority jinak!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*