Rakousko zrušilo nadcházející zákaz kouření

Rakousko zrušilo nadcházející zákaz kouření

Zatímco většina západních zemí zakazuje kouření v restauracích a barech, blížící se zákaz pro Rakousko bude zrušen.

Malá bohatá země je proslavena svou alpskou scenérií a její hlavní město Vídeň je pravidelně hodnoceno jako nejlepší město na světě.

Rakousko přijalo zákon o zákazu kouření v barech a restauracích od května roku 2018. Ten však bude nyní zrušen v rámci dohody mezi Konzervativní lidovou stranou (OVP) vedenou Sebastianem Kurzem a pravicovou stranou Svobodných (FPO) po jednání o vládnoucí koalici, podle informací od osoby obeznámené s jejich rozhovory.

„Současná pravidla zůstávají v platnosti,“ uvedla osoba, potvrzující zprávy místních médií. Kouření je obecně zakázáno v restauračním průmyslu, ale jsou povoleny různé výjimky.Zrušení blížícího se zákazu bylo myšlenkou, kterou prosazoval vůdce FPO Heinz-Christian Strache (48), který se marně opakovaně pokoušel přestat kouřit. Kurz (31) si tento zlozvyk nikdy neosvojil a dokonce se vyhýbá i kávě, což je vzácná abstinence v zemi s proslulou kavární kulturou.

Kouření nebylo ve volbách zásadním tématem, ve kterých Kurz vyzdvihl tvrdé téma v oblasti imigrace. Ale někteří majitelé restaurací se snažili zrušit plánovaný zákaz, s podporou Stracha, který řekl, že by měli mít možnost volby, zda dovolí zákazníkům kouřit, či nikoliv.

„Zrušení úplného zákazu kouření v restauračním průmyslu je obrovským krokem zpět v oblasti zdravotní politiky,“ uvedla ministryně zdravotnictví Pamela Rendi-Wagner ze sociálních demokratů, která plánuje vstoupit do opozice po dosažení koaliční dohody.

„Ukazuje to, že lidské zdraví není pro „černo-modré důležité,“ uvedla ve svém prohlášení s odkazem na OVP a FPO podle jejich tradičních barev.

Koaliční dohoda také zahrnuje zvýšení věku ke kouření ze 16 na 18 let a zákaz kouření v autě, když je uvnitř mladistvá osoba.

 

(Reuters/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*