Rakousko zmařilo teroristické útoky na vánoční trhy v evropských městech

Rakousko zmařilo teroristické útoky na vánoční trhy v evropských městech

Rakouská policie uvedla, že zmařila teroristické spiknutí k útokům na přeplněné cíle v Rakousku, Německu, Francii a Lucembursku během vánočních svátků, včetně vánočního trhu v katedrále sv. Štěpána ve Vídni.Příprava na teroristické útoky byla nahlášena anonymním tipem na policii, která v souvislosti s tím zatkla tři občany Čečenska.

Vůdce skupiny byl popsán jako 24letý muž, který byl radikalizován propagandou ISIS a byl již dříve zatčen za pokus o odcestování na území Islámského státu, aby se mohl formálně připojit k organizaci. Docela ambiciózní spiknutí, které je vylíhlo po telefonních rozhovorech, zahrnovalo osvobození jejich vůdce z vězení.

Nejen, že vůdce komunikoval se svými spolupachateli z vězení telefonicky, ale údajně použil mobilní telefon, což je závažné porušení vězeňských předpisů.

Britské ministerstvo zahraničí vydalo na začátku prosince doporučení, že by se vánoční trhy mohly stát terčem pro teroristy. Toto doporučení mělo obecnou povahu, neobsahovalo žádné konkrétní hrozby a obsahovalo také rady ohledně zvládání krádeží a problémů s cestováním.

Ve Spojeném království byla v této sezoně zvýšena bezpečnostní opatření kolem vánočních trhů, i když se všeobecná úroveň hrozby terorismu poprvé za pět let snížila. Obrana zahrnuje „železné zábrany“, které zabraňují v narážení vozidlem do chodců, což byla taktika používaná k útokům na vánoční trhy v minulých letech.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*