Rakousko zdvojnásobí finanční částku pro migranty, kteří dobrovolně opustí zemi

Rakousko zdvojnásobí finanční částku pro migranty, kteří dobrovolně opustí zemi

Rakousko informovalo, že zdvojnásobí finanční prostředky pro migranty, kteří se dobrovolně vrátí domů, jako součást kampaně pro urychlení návratu asi 50.000 žadatelů o azyl.

Migrantům bude nabídnuto 1000 dolarů namísto 500 eur, uvedl ministr vnitra Wolfgang Sobotka.

Tento program, který je zaváděn se spolupráci s pro-uprchlickými skupinami, je zaměřen především na ty, „kterým s největší pravděpodobností nebude uděleno právo na dlouhodobý pobyt,“ řekl ministr na tiskové konferenci ve Vídni.

Rakousko, národ čítající 8,7 miliónů lidí, obdrželo více než 13.000 žádostí a azyl od roku 2015 co vypukla v Evropské unii nejhorší migrační krize od druhé světové války.

Z nově příchozích, asi 10.700 migrantů opustilo loni Rakousko, včetně 5800 migrantů, kteří odcestovali na základě vlastní volby, podle oficiálních údajů.

„Výhodou dobrovolných návratů je, že jsou méně traumatizující,“ uvedl Bernd Wachter z rakouské charity Caritas Austria, humanitární organizace, která úzce spolupracuje s uprchlíky.

„Oni vám umožní lépe organizovat znovuzačlenění v zemích původu,“ uvedl Wachter.

Nicméně, tato finanční nabídka je v současné době k dispozici pouze pro prvních 1000 lidí, kteří o to projevili zájem a mají již podanou žádost o azyl.

Finanční nabídka je primárně zaměřena pro příslušníky z Iráku, Íránu, Afghánistánu a subsaharských zemí, ale vylučuje lidi ze sousedních balkánských států.

Rekordní počty nově příchozích do Rakouska – jedné z nejvíce postižených zemí na jednoho obyvatele v Evropě – pohání proti-migrační nálady a dále podněcuje krajní pravici.

 

(Local/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*