Rakousko nepřijme migranty, kteří útočí na turecko-řeckou hranici – ministr vnitra

Rakousko nepřijme migranty, kteří útočí na turecko-řeckou hranici – ministr vnitra

Pokoušet se dostat do Rakouska „nemá žádný smysl“, protože země dovnitř nepustí žádné nově příchozí, varoval ministr vnitra, zatímco rakouský kancléř obvinil Turecko, že používá migranty k útoku na EU.  „Existují lidé [povzbuzovaní] falešnými sliby, kteří byli přivedeni na turecko-řeckou hranici, zčásti organizovaným způsobem,“ řekl ministr vnitra Karl Nehammer novinářům s výslovným odkazem na tisíce migrantů, kteří mohou opustit Turecko na základě překvapivého nařízení od prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Příchod do Rakouska „nedává smysl“, protože jeho hranice budou před nelegálními příchody uzavřeny – stejně jako vnější hranice EU.

My je nepřijmeme a nemá smysl vyrazit. Tuto zprávu předáme prostřednictvím různých sociálních médií a v různých jazycích.

Rakousko se stalo součástí velké pasáže pro tisíce žadatelů o azyl, kteří využili bez-hraniční schengenský prostor k dosažení západoevropských národů v roce 2015. Nyní se zdá, že jsou rakouské orgány lépe připraveny odvrátit podobnou krizi, řekl Nehammer.

„Ano, poučili jsme se z roku 2015, máme více policistů, máme k dispozici lepší vybavení pro tyto důstojníky a zlepšili jsme naši operační taktiku,“ řekl ministr novinářům.

Pro podporu policie v zemi bude podle oficiálního představitele prodloužena podpůrná mise rakouských ozbrojených sil.

Turecko, které v rámci dohody s Bruselem ubytovalo milióny migrantů, změnilo názor a během víkendu otevřelo stavidla pro tisíce lidí. Někteří se pokusili zaútočit na pozemní hranici s Řeckem, zatímco jiní se pokusili použít nafukovací čluny.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz popsal tento krok jako útok „na Evropskou unii a Řecko“ a také jako „test pro EU“ a uvedl, že Ankara uspořádala tento exodus, aby jej použila jako „zbraň a nástroj nátlaku“ proti bloku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*