Rakousko nedeportuje afghánského žadatele o azyl, který znásilnil 72letou ženu

Rakousko nedeportuje afghánského žadatele o azyl, který znásilnil 72letou ženu

zadatel o azyl afg18letý žadatel o azyl, který znásilnil 72letou důchodkyni, nebude deportován z Rakouska do Afghánistánu, poté, co si odpyká 20ti měsíční trest odnětí svobody.

Afghánský žadatel o azyl, který je identifikován jako Wahab M., byl Krajským soudem ve středu shledán vinným za znásilnění 72leté ženy, informoval rakouský tisk. Afgánský žadatel o azyl byl poslán do vězení a dostal pokutu 500 euro.

Maximální trest mohl být až pět let za mřížemi, podle rakouských novin Kurier, ale soudci vzali v úvahu několik polehčujících okolností, jako jeho přiznání a absenci trestního záznamu.

Po odpykání 20ti měsíčního trestu uprchlík zůstane v Rakousku, jelikož dostal trest odnětí svobody menší než tři roky. Mezitím rakouské noviny odhalily nové podrobnosti k případu. 72letá žena, identifikována jako Christina F., pochází z města Traiskirchen, ve východním Rakousku. Ve městě Traiskirchen je v současné době jedno z největších uprchlických center v Rakousku. Christinina dcera Sylvia s žadateli o azyl údajně pracuje.

Rakousko nedeportuje afghánského žadatele o azyl, který znásilnil 72letou ženu Foto: Kurier.at
Rakousko nedeportuje afghánského žadatele o azyl, který znásilnil 72letou ženu Foto: Kurier.at

K incidentu došlo dne 1. září 2015, informovala místní média, ale policisté o tom v té době neinformovali, vzhledem k citlivosti případu.

„Byl to opravdu horký den a já se rozhodla vzít svého psa na procházku podél řeky Schwechat, kde jsem viděla, jak se koupou dva mladíci,“ připomněla stará dáma, jak informovaly noviny Kurier.

Jeden z mladých mužů k ženě natáhl ruku a požádal ji, aby mu pomohla na břeh, uvedla žena, a dodala, že mu pomohla bez jakéhokoliv podezření.

„Najednou jsem zezadu cítila ránu,“ uvedla Christina a dodala, že ji mladík chytil a přitlačil k zemi. Muž ji poté zakryl rukou ústa a strhl z ní oblečení.

Oběť, která vážila pouhých 48 kilogramů, nebyla schopna se útočníkovi ubránit, zatímco její 13letý pes „nebyl bohužel také schopen útočníka odradit,“ uvedl později přítel ženy.

Po útoku se ženě podařilo dostat domů. Později byla nalezena kamarádem s modřinami po celém těle, kterému sdělila, co se stalo.

„Ona již není tou samou ženou, jakou byla. Ona se bojí zůstat sama a vycházet z domova a je po incidentu velice slabá,“ uvedl její přítel.

Orgány nebyly zpočátku schopny najít pachatele. Byl polapen po spáchání malicherného trestného činu, který vyžadoval vzorek DNA. Ten se shodoval s vzorkem nalezeným na staré ženě, což pachatele usvědčilo.

Ten nejprve obvinění popřel a uvedl, že byl opilý a že neměl tušení, co se přesně stalo. Jeho kamarád také uvedl, že nic neviděl. Nakonec se Wahab M. ke znásilnění přiznal, po odhalení DNA důkazů.

Rakouské orgány v roce 2015 deportovaly nejméně 3,278 žadatelů o azyl, odhaduje rakouské ministerstvo vnitra. Ve většině případů byl důvod deportace zamítnutí žádosti o azyl, a jen málo z nich bylo deportováno kvůli odsouzení za trestný čin.

Sexuální napadení a obtěžování žen uprchlíky a migranty je v poslední době horké téma. Prvním městem, které informovalo o takových případech na Silvestra byl Kolín nad Rýnem, kde „těžce intoxikovaní“ muži „arabského a afrického“ původu hromadně útočili na ženy v centru města.

Podobné incidenty byly hlášeny v dalších německých městech, jako je Berlín, Frankfurt a Stuttgart. Také byla obviněna policie ze zamlčování útoků ze strany migrantů.

 

 

zdroje: http://kurier.at, https://www.rt.com

Loading...

Podobné články

Komentář “Rakousko nedeportuje afghánského žadatele o azyl, který znásilnil 72letou ženu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*