Rakousko může mít pro-ruského prezidenta

Rakousko může mít pro-ruského prezidenta

V Rakousku se konají prezidentské volby. Norbert Hofer, zástupce rakouské strany Svobodných, který uznává Krym jakou součást Ruské federace a je pro zrušení sankcí uvalených proti Rusku, vyhrál první kolo voleb při kterých získal 37% hlasů.

Mimo to výrazně předběhl Alexandra Van der Bellena za stranu Zelených, který obdržel asi 20% hlasů a nezávislého kandidáta Irmgarda Grisse s asi 19% hlasů.

Oba kandidáti vládnoucí koalice se ani nedostali do druhého kola prezidentských voleb.

Heinz-Christian Strache, předseda Svobodných (FPÖ) prohlásil, že „je to začátek nové éry. Je naprosto zřejmé, že voliči jsou zcela zklamáni kroky současné vlády. Jsem si jistý, že Norbert Hofer bude hájit zájmy rakouského lidu, pokud se stane prezidentem.“

Rakouský prezident je reprezentativní člověk, ale je také velitel ozbrojených sil, a co je nejdůležitější, může jmenovat spolkové kancléře a členy vlády.

Strana Svobodných (FPÖ) obhajuje ortodoxní rodinné hodnoty, euroskepricismus a má pevný postoj proti migrantům.

Co se týče samotného Hofera, byl po dlouhou dobu zodpovědný za energetiku a ekologii, stejně jako za otázky týkající se osob se zdravotním postižením. Hofer je velkým obdivovatelem zbraní. Věří, že zbrojení je nesmírně důležité pro Rakušany, kvůli jejich bezpečnosti vzhledem k přílivu migrantů.

Hofer rovněž nesdílí politiku politického establishmentu vůči Rusku. V březnu uvedl, že Krym měl být ruský po rozpadu SSSR. Kromě toho se kandidát na prezidentský úřad domnívá, že takové referendum by se mohlo uskutečnit v Donbasu.

 

(Norbert Hofer Foto: norberthofer.at)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Mno, ono se to týká nejenom Rakouska, ale všech středoevropských republik. Při našich velikostech jsme samotní o ničem, ale pokud by se dokázala udělat unie středoevropských republik (Polsko, Československo, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko , Srbsko, Chorvatsko) tak potom by to mělo naprosto jinou váhu a myslím že větší než Detschland. A ještě k těm Američanům- oni nikdy žádného spojence neměli, oni se k nim vždy chovali jako cizopasník, navštívili je , předali jim své způsoby a potom je v rámci smluv a dohod zlikvidovali. Pokud se včas neprobereme, čeká nás to samé.

  • Je třeba hodit USA přes palubu, protože berou spojence jen jako svoje otroky. Nejvíc by se jim líbila nová druhá světová válka RuskoXEvropa, aby mohli zase přispěchat na konci s křížkem po funuse a přerozdělit si svět.

  • Je třeba, aby státy v Evropě měli vůdce kteří mají zdraví rozum a nejsou loutkami . Hrozné je , že světový četník vyhrožuje, že použije klidně jaderné zbraně jako první. Pro nás je to velmi nebezpečný spojenec. Nechceme žádnou válku a utrpení .

  • Důležité bude druhé kolo voleb, nebot rakouský mainstream bude zbrojit všemi prostředky, aby se tak nestalo. Pokud se mu to podaří a stane se prezidentem Rakouska, tak to bude ještě hodně zajímavé, jak v Bruselu tak i ostatních státech EU!!!!

  • Postupně, jak budou probíhat volby v evropských zemích, budou voleni politici, kteří zruší nesmyslné sankce proti Rusku a připustí, že je Rusko lepší spojenec, než USA. To by mohlo Evropu zachránit. Proto také USA tlačí na uzavření tajné dohody, podle které by si s Evropou mohli nakládat jak je jim libo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*