Rakousko: Ministři navrhli zákon o zákazu islámských pokrývek na pracovišti

Rakousko: Ministři navrhli zákon o zákazu islámských pokrývek na pracovišti

Sebastian Kurz vypracoval nová pravidla spolu s jeho muslimskou kolegyní Munou Duzdarovou pro pomoc vytvořit více „sekulární stát“.

Pan Kurz, z Křesťanské konzervativní lidové strany (OVP) dodal, že Rakousko „je přátelské k náboženstvím, ale také sekulární stát“- a že je přesto přijatelné, aby byly v učebnách po celé zemi křesťanské kříže.

Kurz uvedl: „Kříže v učebnách by neměly být zpochybňovány. Kříže v učebnách jsou součástí historicky pěstované kultury v Rakousku.“

Kurz již dříve vyzval k celostátnímu zákazu závojů pokrývajících celé tělo a vyzval úřady, aby zavedly omezení distribuci koránu od salafistických muslimů- což je krok, který by šel ještě dále, než zákaz muslimské pokrývky.

Duzdarová ze Sociálně demokratické strany (SPO) uvedla, že spolu s Kurzem pracovali „na dialogu se všemi náboženskými komunitami“.

Duzdarová dodala: „Jsem otevřená diskuzi na toto téma, ale ve skutečnosti nikdo nemůže vybírat jednotlivá náboženství. Máte-li diskutovat o náboženských oděvech a symbolech, budete muset mluvit o všech náboženstvích.“

Muslimské nátlakové skupiny okamžitě odsoudily iniciativu Kurze a obvinili ministra z používání dvojího metru.

Nový návrh zákona byl označen za „proti-integrační“ a „diskriminační“ organizací Islamic Religious Authority of Austria (IGGIO), která tvrdí, že tato právní úprava by mohla být jiskrou napětí mezi muslimy a ministerstvem pro integraci.

Ibrahim Olgun, vedoucí IGGIO uvedl, že nošení šátků je formou osvobození pro ženy a symbol, který bojuje proti společenským „patriarchálním“ předsudkům.

Olgun dodal: „Chcete zatlačit emancipované a vzdělané ženy zpět do kuchyně?“

 

(Express/svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*