Rakousko: Demonstranti z Antify se snaží blokovat deportace zločinců z řad migrantů, včetně násilníků

Rakousko: Demonstranti z Antify se snaží blokovat deportace zločinců z řad migrantů, včetně násilníků

Pracovníci s migranty ve Vídni se pokusili zabránit deportaci několika odmítnutých žadatelů o azyl do Afghánistánu, včetně těch, kteří byli tento týden odsouzeni za znásilnění a další závažné zločiny.

Až 50 lidí, včetně členů levicové extremistické skupiny „Autonomen Antifa Wien“, zablokovalo ulici a podle rakouského internetového portálu Heute požadovalo právo pobytu pro ty, kteří byli deportováni. Ve směru do centra Vídně se vytvořila velká dopravní zácpa, která donutila policii zakročit a blokádu uvolnit.Jak uvedl zpravodajský portál Heute, mezi odmítnutými žadateli o azyl bylo i několik mužů, kteří se v minulosti dopustili závažných trestných činů. Ze 37 osob, které byly deportovány, bylo 11 již odsouzeno za jeden nebo více zločinů.

Například tři muži byli shledáni vinnými z pokusu o znásilnění. Došlo také k trestným činům jako nátlak, ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování, zbavení osobní svobody, loupež, krádež, poškození majetku, odpor ke státní moci a porušení rakouského zákona o omamných látkách.

Protesty Antify však byly neúspěšné. Odmítnutí žadatelé o azyl byli deportováni do Afghánistánu s pomocí organizace EU na ochranu hranic Frontex.

Vídeňské protesty připomínají případ mladého Afghánce, který vstoupil do země nelegálně a v roce 2017 měl být deportován z Norimberku. Také v té době se větší skupina, včetně stoupenců levicového extremistického hnutí Antifa, snažila zabránit jeho deportaci. Při zatýkání jim Afghánec vyhrožoval, že se za měsíc vrátí do Německa a bude Němce zabíjet.

Také v případě Vídně jeden z deportovaných vyhrožoval několika lidem smrtí. Oznámil, že zabije úředníky a všechny soudce, kteří se podíleli na zamítnutí jeho žádosti o azyl.

V lednu vyvolala deportace tří rodin do Gruzie a Arménie spor v rakouské vládní koalici složené z Rakouské lidové strany a Zelených. Zatímco druhá jmenovaná opatření odsoudila, ministr vnitra Karl Nehammer za Lidovou stranu deportaci hájil.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*