Rakousko chce, aby odmítnutí žadatelé o azyl přišli o potraviny a ubytování

Rakousko chce, aby odmítnutí žadatelé o azyl přišli o potraviny a ubytování

Rakouská vláda zvyšuje tlak na odmítnuté žadatele o azyl zavedením návrhu zákona, který by umožnil orgánům, přestat poskytovat jídlo a ubytování pro ty, kteří odmítají opustit zemi.         

Tento balíček opatření, který ještě musí schválit parlament, obsahuje také změny, které stanoví pokuty nebo tresty odnětí svobody pro migranty, kteří poskytují nepravdivé informace o jejich identitě.

„To je důležitý signál,“ uvedl ministr obrany Hans Peter Doskozil o balíčku, který byl schválen na zasedání rady ministrů ve Vídni, podle tiskové agentury DPA.

„Odmítnutí žadatelé o azyl se budou vždy pokoušet dostat se znovu do Rakouska. Azylový systém v Evropě může fungovat pouze na základě jasných pravidel,“ uvedl ministr ze sociálnědemokratické strany.

Žadatelé o azyl, jejichž žádost byla zamítnuta a mohou se bezpečně vrátit do svých domovských zemí, ale rozhodnou se zůstat v Rakousku, budou muset zaplatit pokutu až 15.000 eur, nebo strávit až 18 měsíců ve vězení.

Tato iniciativa rovněž předpokládá zřízení speciálních návratových středisek v tranzitním prostoru letiště, kde by mohli být migranti zadržováni v případě, že nebudou mít potřebné doklady.

Tento krok je zaměřen na podporu migrantů, kteří nezískali azyl, aby opustili zemi, vysvětlil ministr vnitra Wolfgang Sobotka a dodal, že rakouské úřady se snaží zatraktivnit návraty domů.

„Lidé získají peníze na vybudování struktury ve svých domovských zemích,“ uvedl Sobotka, který však neurčil přesnou částku.

Migranti v Rakousku dostávají takzvané základní služby, jako je bezplatné ubytování, lékařská péče, jídlo a příspěvek ve výši 40 eur měsíčně. Ti, kteří odmítnou opustit Rakousko by měli být zbaveni těchto výhod, uvedl Sobotka.

„Základem je v podstatě to, že oni nedostanou nic od rakouského státu, pokud zde nebudou mít právo zůstat. Je to tak těžké pochopit?“ Řekl ministr vnitra novinářům.

Kolem 2000 migrantů, kterým byl zamítnut azyl – ale stále dostávají tyto služby – mohou být ovlivněni, pokud bude tento zákon přijat.

Do Rakouska dorazí kolem 1000 uprchlíků týdně, uvedl ministr obrany Doskozil na začátku února.

Rakousko přivítalo kolem 90.000 žadatelů o azyl v roce 2015, což tvoří více než 1 procento jeho populace. Stovky tisíc dalších přišlo do země s cílem dosáhnout Německa a jiných zemí.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Rakousko chce, aby odmítnutí žadatelé o azyl přišli o potraviny a ubytování

  • Pozdě, ale přece jinak to nepůjde. Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby. To by mělo platit pro všechny státy. Za tento nerozum už stejně budeme dlouho platit. Dokavaď nedostanou volební právo tak je to ještě dobré, jak ho dostanou tak se vzdáváme bez boje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*