Rakousko: Až 90% odmítnutých žadatelů o azyl není deportováno, jejich země je nevezmou zpět

Rakousko: Až 90% odmítnutých žadatelů o azyl není deportováno, jejich země je nevezmou zpět

Až 90 procent neúspěšných žadatelů o azyl není deportováno z Rakouska, protože jejich země původu nesouhlasí s jejich navrácením, podle ministra obrany Hans Peter Doskozila (SPO).

Ministr uvedl, že problém je zvláště akutní u přistěhovalců z afrických zemí.

„V tuto chvíli to nemá žádný význam, zda někdo dostane záporné nebo kladné rozhodnutí o jejich žádosti o azyl, protože nejsme schopni realizovat jakékoli rozhodnutí v 80 až 90 procentech případů,“ uvedl Doskozil. Ten také dodal, že problém je akutní a odhaduje, že počet obyvatel z Afriky se do „roku 2050 zdvojnásobí“ a lidé budou pokračovat pokoušet se uprchnout před chudobou a pronásledováním.

Ministr vnitra Wolfgang Sobotka (ÖVP) s ním souhlasí: „ Budeme muset žít touto problematikou migrace….možná po celá léta nebo desetiletí.“

Sobotka podporuje model přerozdělování, který by umožnil zemím EU vybírat si uprchlíky z táborů UNHCR v konfliktních oblastech a přemístit je do Evropy. Přesídlovací systém je používán v Austrálii, USA a Kanadě.

V červenci 2015 se členské státy EU dohodly na přesídlení 22.000 uprchlíků přímo z konfliktních oblastí do dvou let. V té době Rakousko uvedlo, že by přijalo dalších 400 uprchlíků prostřednictvím tohoto systému, ale doposud tímto způsobem do Rakouska nedorazila jediná osoba.

 

(Thelocal/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Rakousko: Až 90% odmítnutých žadatelů o azyl není deportováno, jejich země je nevezmou zpět

  • Jo jo, teroristi dochází, musíme rozšířit pěstírny. Pak jen zbývá postavit pár mešit, zaplatit zapálené wahabistické duchovní ze Saudské Arábie, vzor to lidských práv a nový výkrmník teroristické síly je tu, a že je to potřeba, US a Saudům už dochází maso na porážku v Sýrii.
    Teď se ukáže, který národ v Wvropě má pud sebezáchovy a který bude nahrazen Evropským Chalifátem.

  • Těsně po vypuknutí uprchlické krize se objevovaly především na alternativních médiích zprávy o vyjádření některých afrických představitelů, že to co od nich do Evropy prchá nejsou uprchlíci, ale zločinecká verbež. Taky se objevily zprávy, že vlády Eritree a Súdánu otevřely své věznice a nasměrovaly kriminálníky, směr Evropa. Zřejmě na tom všem něco bude, proč by jinak země odkud uprchlíci přicházejí je odmítali přijmout zpět.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*