Rakouské obce zakázaly migrantům vstup na veřejné bazény

Rakouské obce zakázaly migrantům vstup na veřejné bazény

Rakouská města Korneuburg a Mödling, zakázala uprchlíkům používat jejich veřejné bazény. Uprchlíci mohou používat tato zařízení pouze v případě „doprovodu“.

Radní města Mödling, Robert Mayer z konzervativní rakouské lidové stravy (ÖVP) oznámil toto opatření vydáním pokynů zaměstnancům města.

Radní města odůvodnil tato opatření tím, že mladí uprchlíci ze dvou zařízení skákali do bazénu v prádle a teplákách. Radní také prohlásil, že zaměstnankyním úklidu bylo vyhrožováno a že se uprchlíci také pokusili vloupat do prodejních automatů.

Ve městě Korneuburg je situace podobná. Vzhledem k tomu, že docházelo k obtěžování návštěvníků bazénu, byl také uložen zákaz vstupu týkající se uprchlíků. Úředníci řekli médiím, že uprchlíci obtěžovali ostatní návštěvníky. Deník Kurier také oznámil, že došlo k obtěžování na dámských sprchách.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Webový portál Vienna.at citoval policejní úředníky, kteří tvrdili, že se osm afghánských žadatelů o azyl chovali nezdvořile, dělali hluk a skákali z okraje bazénu, což je zakázáno. Také se tvrdilo, že se  jeden z mužů „ztratil“ a dostal se do dámské šatny. Policie však připustila, že nedošlo k žádnému trestnému činu a nebyla podána žádná obvinění.

Na základě těchto incidentů, město zakázalo uprchlíkům vstup na bazén a najalo k tomu bezpečností služby.

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*