Radikálové Islámského státu přeměnili křesťanský kostel na dětské výcvikové centrum chalífátu

Radikálové Islámského státu přeměnili křesťanský kostel na dětské výcvikové centrum chalífátu

Militanti Islámského státu přeměnili křesťanský kostel v iráckém městě Tall Kayf na základnu pro trénink mladých rekrutů, včetně z nedalekého Mosulu, informovala místní média.  

Zpráva tiskové agentury Rudaw informovala s odvoláním na očitého svědka, že děti, které se tam cvičí, jsou ve věku okolo 15 let.

Džihádisté používají tento kostel k tréninku „dětí chalífátu“, jelikož si jsou vědomi toho, že irácké vzdušné síly a Amerikou vedená mezinárodní koalice nebudou bombardovat kostely, kde by mohli být ukryti civilisté, dodala tisková agentura.

Džihádisté Islámského státu zničili a vypálili největší část křesťanských kostelů ve městě, ale tento kostel ještě stojí, a to navzdory skutečnosti, že militanti opustili tuto oblast, podle očitých svědků.

Irák, spolu se sousední Sýrií, trpí v důsledku činnosti Islámského státu. Tato radikální skupina se stala notoricky známá v důsledku svých brutálních teroristických činů a zvěrstvech proti lidskosti.

Bitva o znovudobytí Mosulu z rukou Islámského státu začala v říjnu 2016. Asi 90 procent východní části města bylo osvobozeno iráckými vládními silami, zatímco západní část zůstává v rukou této teroristické skupiny.

 

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu  Foto: Youtube/Channel 4 News)
Loading...

Podobné články

Komentář “Radikálové Islámského státu přeměnili křesťanský kostel na dětské výcvikové centrum chalífátu

  • Nazyvejte tyto vrahy jak se slusi a patri: Teroriste tzv. islamskeho statu.
    Jsou to vrazi, ne radikalove.
    A nepouzivejte ‚umirneni teroriste‘, ale ‚teroriste vycviceni a vyzbrojeni USA‘.

    Ujasnete si co pisete a kde je pravda. Tu nenajdete na americkem mainstreamu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*