Radikální skupiny v Německu „čekají na správný čas, než zahájí útoky“

Radikální skupiny v Německu „čekají na správný čas, než zahájí útoky“

Během posledních několika měsíců, Německo se stalo terčem několika s islamisty propojených útoků, včetně nejsmrtelnějšího incidentu, kdy kamión vjel do davu na berlínských vánočních trzích. Minulý týden, policie musela uzavřít nákupní centrum v Essenu uprostřed bezpečnostní obavy o možném teroristickém útoku.

V rozhovoru pro Sputnik Germany, muslimský student žijící v Německu vyjádřil své obavy z hrozeb, které pochází od členů radikálních skupin, kteří bojovali na Středním východě a vrátili se teď do Evropy.

Hassan Geuad je aktivista a člen muslimské studentské skupiny nazvané 12thMemoRise. Tato skupina bojuje proti násilné formě islámu, která je praktikována různými radikálními hnutími.

V rámci jejich aktivit, aktivisté organizují chytlavé kampaně s cílem přitáhnout pozornost veřejnosti, stejně jako inscenují scény poprav, jako reakci na videa z reálných poprav zveřejněných na kanálu Youtube.

Podle Geuada, od roku 2014 mnoho muslimských studentů v Německu vyjadřuje své obavy z možného přelévání terorismu ze Středního východu do Evropy. To vše bylo před teroristickými útoky v Paříži a jiných evropských městech.

„Hovoříme o tomto problému a varovali jsme před ním, protože jsme viděli Saláfisty kráčet po německých ulicích. Řekli jsme si: Lidi, oni jsou ti samí lidé, kteří provádějí teroristické útoky, jen zde na jiné úrovni. Oni jen čekají na správný čas. Ale nedělo se nic, dokud nedošlo k útokům v Paříži, poté v Belgii a poté v Německu,“ řekl Geuad kanálu Sputnik Germany.

Saláfisté jsou stoupenci ultrakonzervativního hnutí uvnitř islámu, kteří obhajují návrat k původním tradicím islámu. Salafismus zahrnuje různé skupiny v rozsahu od nenásilného náboženského hnutí po safafistické džihádisty, kteří představují menšinu a jsou to členové teroristických skupin jako je Islámský stát a Al-Kájda.

Německá policie minulý týden zadržela dva muže kvůli podezření, že chystali útok na nákupní centrum v Oberhausenu. V předchozích měsících bylo zadrženo několik dalších podezřelých kvůli možnému zapojení do teroristických aktivit. Student připustil, že vítá nedávné zadržení několika safafistických aktivistů. Nicméně, podle něj, německé donucovaní služby by mohly udělat více k potlačení teroristických aktivit na německé půdě.

Existuje již několik příkladů, kdy jsme osobně znali lidi, kteří jeli do Sýrie, aby vstoupli k Islámskému státu. Informovali jsme o tom místní úřady, ale přesto bylo těmto lidem dovoleno do Sýrie odcestovat. A pak se vrátili do Německa a jsou stále na útěku,“ vysvětlil Geuad.

Geuad uvedl, že jemu i dalším aktivistům bylo opakovaně vyhrožováno za jejich činnosti, a to především zástupci muslimské komunity. Podle něj, safálistické skupiny vyhrožovaly, že je zabijí, zatímco ostatní muslimové je varovali, že rozhněvají „vlivné síly.“

Student se domnívá, že aktivistické skupiny bojující proti radikálnímu islámu a islamistickému terorismu potřebují větší podporu. Je důležité, aby vydržely odolávat radikální ideologii, tvrdí aktivista.

„Saláfisté jsou radikální ve své ideologii a čekají na ten správný okamžik, aby zavedli tuto ideologii do praxe. Ale oni o tom mlčí, a to je nejvíce nebezpečná věc. Bojím se o německou společnost. Vidím rozdělení na pravé a levé tábory a pak ještě existují Saláfisté, kteří vykonávají svou činnost v zákulisí,“ uzavřel Geuad.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)

 
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*