Radikalizace a sebevraždy zaměstnanců: největší evropská věznice, která není schopna vypořádat se s džihádisty

Radikalizace a sebevraždy zaměstnanců: největší evropská věznice, která není schopna vypořádat se s džihádisty

Francouzská věznice Fleury-Merogis, která má 20 džihádistických žen a je proslulá islámskou radikalizací, je „prostě k prasknutí“. Její zaměstnanci se potýkají s násilím a vyčerpáním, řekl zástupce vězeňské unie kanálu RT.

Zařízení pro uvězněné ženy ve věznici Fleury-Mérogis, nacházející se pouhých 24 km od Paříže, má 290 žen, z nichž 20 administrativa označila za islámské teroristky nebo TIS.

„Kvůli jejich specifickým profilům (z těchto 20 žen) musí být všechny jejich přesuny doprovázeny vězeňským personálem, ale nemáme dostatek pracovníků k tomu, aby byl tento úkol správně vykonáván,“ řekla regionální tajemnice pobočky CGT Penitentiaries Ile-de-France Ambroise Koubi kanálu RT.Jedním z významných problémů je skutečnost, že francouzské zpravodajské služby váhají se sdílením informací s vězeňskou správou. „Víme, že někteří byli zadrženi po teroristických činech, ale nevíme, za jakých podmínek,“ vysvětlila úřednice a poznamenala, že zaměstnanci často nevědí, co očekávat od radikalizovaných žen.

Zařízení je také špatně navrženo, aby uchovávalo extremně násilné zajatce, a proto se terorističtí vězni podílejí na agresivních činech proti personálu. „Vězeňský důstojník byl minulý týden napaden radikálním vězněm,“ uvedla. Dalším problémem je to, že zařízení nemá izolační celu, a pokud dojde k incidentům, násilní vězni by měli být převedeni do jiné věznice, vysvětlila Koubi.

Přepracovaný vězeňský personál je vyčerpaný a pokusy o sebevraždu mezi těmi, kteří nedokážou nést pracovní zátěž nejsou podle Koubi ničím vzácným.

„Naše vězení prostě praská. V tomto měsíci jsme měli dvě sebevraždy vězeňských důstojníků, jednoho muže a jedné ženy,“ uvedla a dodala, že jeden další zaměstnanec se pokusil ukončit svůj život. Administrativa je údajně s problémy obeznámena, ale neposkytuje personálu potřebnou pomoc.

Věznice Fleury-Mérogis, která má celkem kolem 4300 vězňů. Je proslulá jako centrum islámské radikalizace. Mezi vězni je také Salah Abdeslam, který byl zodpovědný za smrtící útoky v Paříži v listopadu 2015. Amedy Coulibaly, jeden z teroristů, kteří zaútočili na obchod košer v Paříži v lednu 2015 a Chérif Kouachi, který byl zodpovědný za útoky na redakci Charlie Hebdo byli zde také jednou uvězněni.

Zařízení bylo svědkem několika významných incidentů. V lednu se nejméně 120 vězňů odmítlo vrátit do svých cel. V tentýž měsíc vězeňský personál uspořádal velké protesty a kritizoval pracovní podmínky po incidentu v jiném vězení, kde byl strážný pobodán vězněm údajně křičícím „Allahu Akbar“. V dubnu zaměstnanci věznice uspořádali podobnou demonstraci a blokovali silnice vedoucí do nápravného zařízení barikádami, které zapálili.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu The Fleury-Merogis prison Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*