Rada Evropy odsoudila kriminalitou zmítané Švédsko, že nepřijalo více migrantů

Rada Evropy odsoudila kriminalitou zmítané Švédsko, že nepřijalo více migrantů

Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muiznieks kritizoval Švédsko, že nepřijalo dostatečný počet migrantů a uvedl, že větší řetězová migrace – nebo sjednocování rodin – by „pomohlo integraci“.       

Muiznieks argumentoval tím, že Švédsko by mělo umožnit vstup pro více přistěhovalců s tím, že migrační krize z roku 2015, při níž švédská vláda přijala více migrantů na obyvatele, než kterákoli jiná západní evropská země, skončila, píše deník Aftonbladet.

„Švédsko bylo směrem k uprchlíkům a žadatelů o azyl celkem štědré, ale tato nouzová situace, která byla zavedena před pár lety, již není potřeba a můžete se vrátit ke své tradiční a lepší politice týkající se uprchlíků a žadatelů o azyl,“ uvedl Muiznieks.

Lotyšsko-americký občan uvedl, že řetězová migrace je zvláště dobrý způsob, jak přivést nové migranty a řekl: „Neměli byste omezovat práva na sjednocení rodin.“Komisař dodal: „Omezení jejich práv jednoduše brání integraci do švédské společnosti. Dalším aspektem je, že sjednocení rodin je důležitým způsobem, jak se tam bezpečně a legálně dostat. Chceme-li zastavit chaotické přijímání, měli bychom zvýšit tyto příležitosti, aby se tam mohli dostat bezpečně.“

Muiznieks založil své názory na základě říjnové návštěvy Švédska v rámci zprávy Rady Evropy o situaci žadatelů o azyl a uprchlíků se zdravotním postižením.

Zatímco Švédsko zpomalilo obrovský příliv migrantů na konci roku 2015, švédská populace nadále rostla kvůli tomu, že deportace neúspěšných žadatelů o azyl, zejména z Afghánistánu, narazila na opozici levicových aktivistů a dalších.

V letošním roce budou Švédové hlasovat pro další vládu a otázka migrace bude pro různé strany jedna z nejdůležitějších otázek.

Proti-imigrační Švédští demokraté jasně uvedli, že chtějí masivně redukovat migraci a vůdce strany Jimmie Åkesson uvedl, že chce, aby se více zaměřilo na deportaci neúspěšných žadatelů o azyl.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*