Stejně fanatická kampaň následuje dnes, kdy novináři země, která oproti minulosti má armádu čítající 1/10 stavu před rokem 1989 a navíc zcela nepřipravenou k obraně vlastního území volají po nejtvrdších sankcích proti jediné světové velmoci v regiónu.

Připadají mi jako pomatenci…Dostávají křeče z toho, že premiér se zdráhá akceptovat nové sankce proti Rusku a přitom ví, že ty stávající vyhouply  Vladimíra Putina k téměř závratné podpoře 84%…

Kdo ji na světě má?

Největší protiruští bojovníci určitě ne.

Obama se potácí na naprosto trapných 42%, Cameron projel už jedny volby do EP a zcela nepochybně prohraje ty příští parlamentní, Hollande je nejsměšnějším prezidentem v historii Francie.

A u nás? Kdo jsou největšími protiruskými řvouny? TOP 09 a ODS lidovci, kteří by dohromady v nových volbách nedali dohromady ani 25%.

Novináři ani oni politici nevnímají světovou realitu.

Západ a zejména USA je ohrožen džihádisty, které předtím – jako vždy – systematicky nejprve vybudoval.

Plně chápu, že USA,Francie a Británie mají z těchto teroristů strach a oprávněně a plně zaslouženě.

S čím kdo zachází, tím také schází…

Když džihád vypukne, mohou být Francie, Británie, ale i USA zcela schváceny. Zejména v případě USA je to téměř jisté. Tato země v posledních několika stoletích je připravena útočit všude na světě, ale je naprosto zbabělá a její obyvatelstvo propadá panice, když nastane něco ,co podle nich nestat nemělo. Celoamerické šílenství prý nastalo po vypuštění sovětského sputniku a když spadla dvojčata odvaha Američanů spadla do kalhot.

A za této situace si naši pravdoláskaři myslí, že je možné vést konflikt s Ruskem?

Rusko nemůže být poraženo, nesmí být poraženo a samozřejmě nebude poraženo.

Byl to Západ – USA, EU který vyvolal naprosto nesmyslný střet s Ruskem ohledně prostřednictvím převratu na Ukrajině,  převratu, který se logicky překulil do občanské války.

Nikoliv však k vůli Rusku, ale k vůli tomu, že západ Ukrajiny je až extrémně  protiruský tíhnoucí ke specifickému ukrajinskému nacismus, a východ  je naopak silně proruský a protifašistický. Novorossijští vidí a oprávněně v Západu říši zla. A on se tak Západ po celou dobu k nim chová.

Takže…

V situaci,

kdy členové Islámského státu posílají Obamovi videa jednoho Američana s odřízlou hlavou za druhým,

 

kdy novorosijští povstalci (nepochybně posílení zahraničními dobrovolníky, ovšem nejen Rusy, ale i Francouzi, Srby, Čechoslováky), ženou polofašistické kyjevské sbory ze svého území,

 

kdy  největší věřitel USA  prohlásil ústy svého vicepremiéra Zhanga Gaoliho na ceremonii zahájení stavby produktovodu z Ruska do Číny „Síla Sibiře“ :“Čínská strana je kategoricky proti sankcím USA a Západu ve vztahu k Rusku, proti barevných revolucí, proti pokusům brzdit rozvoj Ruska,

kdy západní struktury EU a NATO přes všechna bombastická prohlášení jejích představitelů a masáž médií, ztrácejí to nejdůležitější, to jest podporu obyvatel tohoto  světa, která se nepochybně bude stále více promítat na politické scéně…

 

kdy Porošenko konečně požádal o trvalé  příměří,

je jasné jak věci dopadnou.

Od prvních dnů majdanu je zřejmé, že nastane gruzínský scénář.

I tehdy militaristické kruhy, zejména USA, podpořily v první den olympiády v rámci „geopolitické soutěže“ vojenský útok Gruzie proti Rusku, který skončil, a jinak tomu nemohlo být protiofenzívou Ruska, ztrátou části území a v podstatě rozvratem Gruzie.


Marně někteří z nás od počátku upozorňovali, že i tento absurdní výboj dopadne stejně. Už dnes nemá Ukrajina Krym a není sporu o tom, že dříve či později přijde o Novorosijsko.

Rusko nepodniklo invazi na Ukrajinu.

Nesouhlasím s Vladimírem Putinem, že by obsadil Ukrajinu do 14 dnů.

Kdyby nastala invaze, tak by ruská vlajka zavlála nad státními budovami v Kyjevě do 1 týdne.

Na Hradčanském náměstí v květnu jsem účastníky mítingu proti fašismu a násilí na Ukrajině uklidňoval, že mír nastane do podzimu.

Rád žiji v této zemi.

Náš lid je  zvlášní, má svůj rozum.

Ale tento prostý fakt nejsou schopni naši pravdoláskařští politici a novináři pochopit.

A masáž pravdoláskařských médií má na něho přesně opačný vliv.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz