Pýcha většinou předchází pádu pane Obamo!

Pýcha většinou předchází pádu pane Obamo!

Je zajímavé, jak se v historii lidstva pořád objevuje někdo, kdo tvrdí, že jeho národ, jeho rasa, nebo jeho náboženství je nadřazené všem ostatním a proto má právo ovládat a zotročovat druhé!

V dějinách jsme podobných případů mohli zažít celou řadu, počínaje od egyptských faraonů, kteří si přisuzovali božství a užívali otroky na stavbu svých vlastních hrobek pro svou vlastní slávu, po židovský národ, který místo, aby se choval ke všem ostatním národům jako k sobě rovným, když se konečně vymanil z otroctví, se prohlásil za jediný národ vyvolený bohem, který má právo vládnout všem, nebo katolickou církev, která byla vždy ochotná klidně nechat upálit každého, kdo jí stál v její cestě za bohatstvím a mocí, či nacisty, kteří dodnes tvrdí, že jen čistá árijská rasa má právo žít na této planetě, až po radikální muslimy, kteří jsou přesvědčení, že sice nezáleží na rase, nebo národnosti, ale pokud nevěříš v Alláha a nežiješ podle koránu, jsi méně než zvíře a nezasloužíš si nic jiného, než uříznutí hlavy!

Faraoni nakonec vymřeli a Egypt už dávno není žádnou velmocí, takže světu od nich nic nehrozí, židům se sice nepovedlo ovládnout svět vojensky, ale zato mají ve svých rukou většinu západní světové ekonomiky a stačí jim tahat ze zákulisí za nitky. Katolíci nyní dělají hodné a osvícené a nikoho (snad kromě amazonských indiánů) už nenutí násilím přijmout jejich víru, soustředí se prozatím jen na hromadění majetku a čekají na ten správný okamžik, který jim umožní návrat na výsluní. Neonacisté pomaličku získávají v některých zemích větší vliv, ale kromě Ukrajiny zatím nikde nehrozí, že by získali moc.

Americký prezident Barack Obama Foto: AFP
Americký prezident Barack Obama Foto: AFP

Muslimové se v současnosti bohužel ve velké míře silně radikalizují, zaplavují Evropu, zakládají chalífáty, ve kterých nutí žít lidi podle nejtvrdších islámských škol a práva šaría a začínají vykřikovat, ono profláknuté JSME VYJÍMEČNÍ a máme právo vládnout všem nevěřícím! Zajímavé na tom všem je, že svým radikalismem probouzí a vlastně znovuoživují z pomyslných hrobů také ty nejradikálnější judaisty, kteří volají z Izraele po tvrdých preventivních úderech proti muslimským zemím, nacisty, kteří v Evropě volají po střílení imigrantů a zavírání jak oni říkají „čmoudů“ do nových koncentračních táborů a dokonce i katolíky, kteří muslimské expanze využívají tím, že volají do světa o potřebě upevnění jejich víry jako obrany před islámem.

Abych však nebyl jen pesimista, musím říci, že tato vpravdě islámská invaze do Evropy a posílení radikálních skupin má i svůj pozitivní vklad do dějin lidstva. Spousta lidí totiž otevřela oči, konečně se po letech zajímá o to, co se ve světě doopravdy děje, o to, kdo koho ve skutečnosti podporuje, nebo dokonce řídí a hlavně o to, kdo se snaží v současné geopolitické krizi s tím něco doopravdy dělat a kdo jen kecá a mastí si kapsy.

Spousta lidí konečně pochopila, že EU je k ničemu, že nedokáže ochránit své hranice a pouze z pozice síly poroučí svým členským zemím udělat to, co vymyslel někdo ve Washingtonu. Lidé také začínají chápat to, že není v pořádku ani to, že Obama vykřikuje již zcela otevřeně téměř na každé mezinárodní konferenci, že Američané jsou národem vyvoleným k tomu, aby vedl světovou politiku a ekonomiku a každý kdo to nechápe, toho prý bude brzy litovat!

Inu pýcha jak se říká, předchází pádu, není to zase tak dlouho, co to samé vykřikoval Napoleon, nebo Hitler a oba tito „výtečníci“ narazili nakonec na někoho, s kým se nedokázali poradit! Všichni víme na koho, tou zemí je Ruská federace a především samotné Rusko!

Rusové, ačkoli žijí v největší ze všech zemí světa, nikdy nekřičeli do světa nic o své vlastní výjimečnosti, nebo o tom, že ruský, případně slovanský národ je předurčen vládnout celému světu, jako to dělali nacisté, nebo v současnosti islámští radikálové a Američané!

Rusové vždy jen chtěli žít v míru a rozvíjet s ostatními přátelské a obchodní vztahy a každá vojenská akce, kterou Rusko kdy podniklo, nebyla nikdy ničím jiným, než reakcí na přímý, nebo zaobalený útok někoho zvenčí na samotné Rusko! Rusové v sobě mají ohromnou duchovní sílu a vlastenectví, zocelené neustálým tlakem a útoky ze strany západních zemí, které jim všichni ostatní mohou pouze závidět. Tento železný národ se tímto po celá staletí vykonávaným tlakem nezlomil, nýbrž zakalil, a pokud si někdo myslí, že ho může zotročit, nebo ovládnout, dělá velkou chybu, která se mu může krutě vymstít.

Takže, pokud někdo nyní křičí, že je tím vyvoleným a brojí proti Rusku, které se snaží zničit terorismus a přinést mír tam, kam západ zaséval po celá dlouhá léta jen chaos a zkázu, měl by pamatovat na to, že se říká, že Rusko sice války nezačíná, zato je vítězně končí …

 

Ladislav Kašuka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Pýcha většinou předchází pádu pane Obamo!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*