Původní imigrační plán Německa bylo uzavření hranic, ne politika „otevřených dveří“

Původní imigrační plán Německa bylo uzavření hranic, ne politika „otevřených dveří“

Německo mělo v září roku 2015 v plánu uzavřít své hranice s Rakouskem a vrátit zpět žadatele o azyl, v době, kdy vrcholila migrační krize, podle odhalené zprávy německého deníku.     

V září 215, kancléřka Angela Merkelová a její ministři, mezi nimi ministr vnitra Thomas de Maizière a ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, údajně souhlasili, že pošlou na hranici všechny policisty z celého Německa. V plánu bylo vrátit veškeré migranty, kteří by neměli papíry k povolení ke vstupu,“ a to i v případě žádostí o azyl,“ informoval deník Welt am Sonntag.

Deník se odkazuje na výzkum pro nadcházející knihu o migrační politice Merkelové provedený novinářem Robinem Alexanderem.

Původní plán, který byl ustanoven v neděli 13. září, byl smeten ze stolu poté, co němečtí představitelé vyjádřili právní znepokojení nad uzavřením hranic během jejich setkání na ministerstvu vnitra.

Kamenem úrazu se zdá být, že v rozhodující hodině, žádný z vedoucích politiků nebyl ochoten převzít odpovědnost, informuje Welt am Sonntag s tím, že v konečném důsledku by rozhodnutí uzavřít hranice mohlo být nezákonné.

Německá kancléřka údajně neučinila žádné rozhodnutí a požadovala, aby uzavření hranic bylo řešeno prostřednictvím soudů.

Ministr vnitra nemohl získat záruky ze strany vedoucích úředníků a policistů, že by byl tento plán legální.

V důsledku toho, již dokončený rozkaz pro federální policii byl přepsán do stavu, že „státní příslušníci třetích zemí mají povolený vstup do Německa, aby zde mohli požádat o azyl bez nutnosti mít doklady totožnosti,“ informuje Welt am Sonntag.

Podle ministra vnitra de Maiziera, celkem 1,1 milionů uprchlíků bylo registrováno v Německu v roce 2015 – 428.500 z nich pochází ze Sýrie.

Merkelová čelí kritice kvůli její „politice otevřených dveří, mezitím co nabývají na rychlosti proti-přistěhovalecké sentimenty a proti-uprchlické demonstrace.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Původní imigrační plán Německa bylo uzavření hranic, ne politika „otevřených dveří“

  • V té době vyšlo najevo, že Merkelová byla odposlouchávána CIA. Něco na ní mají a budou jí vydírat. Měla by rezignovat, aby neohrožovala Německo a celou Evropu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*