Putine – spolek Jidášů ti sestřelilo letadlo! Tušíme, že to byl cílený akt.

Putine – spolek Jidášů ti sestřelilo letadlo! Tušíme, že to byl cílený akt.

Boj s Islámským státem dostává nyní po sestřelu Ruského SU 24 Tureckou armádou nový rozměr. V plné nahotě se začínají ukazovat záměry okolních zemí a bohužel i NATO. Vlády západních zemí a USA ve skutečnosti IS zničit nechtějí!!

Je nepochybné, že Turecko má plné právo na obranu svého vzdušného prostoru a nechci o tomto faktu nikterak spekulovat. Turecká strana tvrdí, že letadlo Ruské federace narušilo vzdušný prostor Turecké strany, což Ruská strana odmítá. Tento fakt však lze přesně doložit z letového záznamu řídícího střediska letů a dále ze satelitu. Na toto si však budeme muset ještě počkat. Z vojenského hlediska a z pohledu pilota není až tak jednoduché zachovat na metr hranice vzdušného prostoru – to je nutno si uvědomit? Co je ale otázkou zásadní? Je ISIL skutečně společným nepřítelem? Opravdu všichni stojí o jeho porážku? Domnívám se, že tomu tak není.

Jen tak náhodou je sundána z nebe Ruská stíhačka den poté, co letadla Ruské federace zničila minimálně 100 přepravních kamionů na ropu? Zde bych si dovolil hledat jeden z kořenů onoho úmyslného sestřelu. Jak víme, tak ISIL ropu těží a samozřejmě prodává, z čehož mu plynou nemalé zisky, které slouží k financování války. V každém případě ropa ISILU není prodávána za tržní cenu, ale za cenu spekulativní a podhodnocenou. Jinak by totiž byla neprodejná. I přesto jde o miliardové obchody. Tyto jsou výnosné pro obě strany, ale především pro odběratele. Nyní si vezměte do rukou mapu a snadno zjistíte, kam ropa od IS může směřovat a směřuje.

turecko sestrelilo rusky letoun

Nechci sahat Turecku do svědomí, ale domnívám se, že má poněkud máslo na hlavě!! Dále víme, že Turecko je v boji proti IS natolik inteligentní a ušlechtilé, že bombarduje pozice Kurdů, kteří patří k nevětším bojovníkům proti IS při pozemních operacích. Tímto si Turecko zrovna moc dobrý obrázek ve světě nedělá, nemyslíte? Turecká ušlechtilost sahá dokonce tak daleko, že klidně do Kurdů žijících v Turecku střílí.  Tedy – dá se říci, že chování Turecka ke svým lidem není o nic lepší než chování tolik propíraného Bašára Assada.

Ovšem pozor – Turecko je členem NATO a chce se vecpat do EU!! Tím, že je Turecko v NATO se cítí silné, ale bez USA se ani neuprdne. Proto mě spíše dráždí myšlenky, zdali nešlo při inkriminovaném sestřelu o domluvenou a cílenou akci s USA, protože Rusové jim jsou trnem v oku a zmařili velký ropný kšeft. Dle propočtů se Ruský letoun mohl pohybovat nad Tureckým územím v časovém horizontu od 12 do 16 sekund, což je čas vskutku zanedbatelný. Nevěřím proto tomu, že jej Turecká strana za tento krátký čas stihla 10* varovat a ještě si vyžádat souhlas k sestřelení jak tvrdí! Spíše to nahrává teorii o předem připravené a plánované akci, kdy Ruské letadlo padne do léčky. Ale ať je to jak chce – všechno okolo jsou jen plané řeči. Co je podstatné je fakt, že Turecko se dopustilo hanebného zločinu. Turecko by mělo jasně deklarovat, na čí straně vlastně stojí, protože takto to vypadá, že s IS skrytě spolupracuje. Samozřejmě je ostudný i postoj USA a Baracka Obamy, který se Turecka zastává a tvrdí, že incident musí být řešen diplomatickou cestou. Těm dvěma pilotům také nikdo žádnou diplomatickou šanci nedal.

Proč by mělo mít Turecko nějaká privilegia? Jedině snad s ohledem na členství ve zločinecké organizaci NATO. Vzít do EU zemi se stylem politiky jakou má Turecko by se už snad rovnalo sebevraždě.

Prezident Hollande má též plná ústa řečí, ale skutek – utek. Aby zavřel ústa svému národu, tak v rámci koalice nařídil letecký útok na pozice IS ve městě Rakka. IS čistě náhodou několik hodin před náletem vyklidil své pozice a teda nálet IS nezpůsobil žádné škody. Není to zvláštní? Není těch náhod nějak moc najednou? Nu vlk se nažral a koza zůstala celá. Přijde mi to jako výsměch památce obětí Pařížského masakru provedeného islámskými radikály.

Co na to říkají v Čechách lidé a politici? U lidí tolik nevím, ale politici se už bojí sami o sebe a pravdy. O způsobu informování lidí skrze ČT škoda mluvit. To už je trapné až ubohé a navíc si za ty bláboly musíme ze zákona platit!!! Jo abych nezapomněl – zažalovali Konvičku za jeho postoje proti Islámu na Facebooku. Nu což, dalo se to čekat. Vždyť Pelikán vyhrožuje už dlouho. On dobře ví, že svoboda slova není. Přesto přezevšechno Islám do Evropy nepatří a to především pro svou xenofobní podstatu. Islamismus už je ideologie a ta smrdí. Pokud se jakékoliv náboženství stane ideologií –  je to malér. Kdo tvrdí opak nechť to jde vysvětlovat pozůstalým Pařížského masakru.

Osobně si myslím, že Putin bojuje za Rusko a potažmo i Evropu proti radikálnímu islámu a USA. Držím všechny palce Vladimíre Vladimiroviči.

 

 

Oldřich Rambousek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • S výše uvedeným článkem plně souhlasím.

  Turkové jsou mimochodem pěkně podlý národ o čemž svědčí i jedna z prvních genocid, které se dopustili na arménském obyvatestvu.

  O této genocidě se téměř vůbec nehovoří, ale mělo by, aby se tak zcela poznala mentalita jednoho muslimského členského státu v organizaci NATO,
  ze které by mělo být okamžitě vyloučeno na základě porušení pravidel NATO při sestřelení ruského letounu!!!

 • Vážený pane Runner,

  na to, že jste celý článek nečetl, tak jste napsal dosti sálodlouhý komentář.

  Chce se mi smát, když Vy, jako kritik gramatického obsahu tohoto článku ( jenž jste údajně nečet , jak uvádíte ) píšete své jméno „runner“ s malým „r“!!!!

  Pravděpodobně jste pracovník nějakého státního úřadu!!!

 • Ani jsem ten článek nečetl, protože pokud je hrubka v už v titulku, potom jak asi bude vypadat zbytek článku? A co podstatného a intelektuálně významného nám asi tak může sdělit někdo, kdo se ani nenaučil skloňovat slovesa a mateřský jazyk je pro něho něco, co nestojí za pozornost? Je to hnus, velebnosti… 🙂

 • Souhlasím s příspěvkem. Jen bych chtěl doplnit, že nikdo z podřazených, tedy pardon – „spojenců“ se ani neuprdne bez rozkazu. Komunikace turecké strany se šéfy z nata ihned po sestřelení letadla jen nasvedčuje tomu, že po sestřelení civilního letadla a masakru v Paříži mohlo jít o další promyšlenou akci v řadě. Přestal jsem si od určité doby totiž dělat jakekoliv iluze.

 • USA prostě zase oťukávají Putina, co jim dovolí. Podobně jako na Ukrajině. Kdyby hrál mrtvého brouka postupně mu ty letadla sestřelí všechny. To on ale neudělá. Nemyslím si, že to přeroste dál. USA přece jen ovládají svoje vazaly jen přes vydírané elity a peníze, při totální konfrontaci by se jejich loajalita mohla snadno zvrtnout.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*