Putin zakázal Izraeli bombardovat Sýrii a vzkázal, že tato hra je u konce

Putin zakázal Izraeli bombardovat Sýrii a vzkázal, že tato hra je u konce

Prezident Putin odsoudil Izrael za bombardování Sýrie na podporu Islámského státu a Al-Kájdy a nařídil mu, aby okamžitě zastavil bombardování suverénní země, čímž poslal jasný a hlasitý signál, že „tato hra je u konce,“ uvedl syrský velvyslanec při OSN.

„Putin vyslal jasný signál,“ uvedl Bašar Džafari, který hovořil se syrskou televizí. „Faktem je, že izraelský velvyslanec v Rusku byl povolán na kobereček jen den poté, co předložil své pověřovací listiny ruskému ministerstvu zahraničí a kategoricky mu bylo řečeno, že tato hra je u konce.“

Nedávné syrské použití protiletadlové palby proti Izraeli změnilo pravidla hry, řekl také Džafari s tím, že Sýrie již nebude nečinně přihlížet tváří v tvář izraelské hrozbě.

Deník Haaretz uvedl:

Při samotném incidentu, syrská média v neděli informovala, že velitel milice bojující po boku režimu byl zabit při izraelském náletu poblíž města Kunejtra v Golanských výšinách.

Libanonský televizní kanál Al Mayadeen, který je spojen s Hizballáhem, identifikoval oběť jako Jásira Assayeda, člena národní milice. Zdroj napojený na Asadův režim uvedl, že Assayed byl velitelem milice Golanské brigády bojovníků Druze (z vesnic v syrské části Golanských výšin), kteří bojují po boku syrského režimu.

Ze čtvrtku večer na pátek ráno, izraelské stíhačky napadly několik cílů v Sýrii, což vyvolalo nejvážnější střet mezi Izraelem a Sýrií, od dob vypuknutí občanské války před šesti lety. V reakci na izraelské nálety, letecký obranný systém Asadova režimu vypálil na stíhačky několik raket. Izrael zase odpálil svůj obranný protiraketový systém Arrow a sestřelil jednu z raket severně od Jeruzaléma. Incident přiměl Izrael poprvé přiznat, že provedl letecký útok v Sýrii.

V návaznosti na incident, izraelský velvyslanec v Moskvě, Gary Koren byl povolán na ruské ministerstvo zahraničí na jednání s náměstkem ministra zahraničí Michailem Bogdanovem – opět velmi neobvyklý vývoj. Od doby kdy ruské síly začaly operovat v Sýrii v roce 2015, došlo k mnoha náletům, které zahraniční média připisovala Izraeli. Ale izraelský velvyslanec nebyl nikdy předtím povolán k objasnění izraelských akcí.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin zakázal Izraeli bombardovat Sýrii a vzkázal, že tato hra je u konce

  • Syrie je suverenni stata jakykoliv utok na nej letadly a raketami bude ted bran jako valecny utok. Coz je naprosto spravne. Rusove Zidakum ukazali, kdo je tam panem. Co by tomu rekly USA a Izrael, kdyby je tam nekdo bombardoval? Hra, kdo zlocinne staty valcuji kazdeho, kdo se jim nelibi, konci!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*