Putin: Zahraničí zpravodajské služby podporují teroristické skupiny na hranicích Ruska

Putin: Zahraničí zpravodajské služby podporují teroristické skupiny na hranicích Ruska

Prezident Vladimír Putin obvinil zahraniční zpravodajské agentury, že zintenzivňují své úsilí proti Rusku,a to i podporou teroristických skupin a snahami zasahovat do vnitřní politiky země.                     

„Je obecně zřejmé, že zahraniční zpravodajské agentury vyvíjí stále větší aktivitu proti Rusku a našim spojencům,“ uvedl Putin na setkání v sídle ruské zahraniční zpravodajské služby, kde přišel blahopřát důstojníkům při 95. výročí založení zpravodajské služby.

„To zahrnuje nové způsoby shromažďování informací, kybernetické útoky a pokusy získávat nové agenty, aby získali přístup k údajům o ruském hospodářství, obranných a zdrojových schopnostech,“ vysvětlil ruský vůdce.

Prezident dodal, že některé z těchto zpravodajských agentur podporují teroristické skupiny a extremistické prvky na ruských hranicích s cílem destabilizovat zemi.„Vy víte dokonale, s jakými výzvami se musí Rusko potýkat,“ řekl Putin.

„Jedná se o pokusy omezit náš vývoj, zavést dělící linie, destabilizovat kraje blízké ruským hranicím. Jedním z nástrojů používaných k tomuto účelu jsou teroristické a extremistické skupiny. Není žádným tajemstvím, že někteří z nich jsou patronovaní nebo dokonce podporovaní zpravodajskými agenturami mnoha zemí.

Putin také uvedl, že zahraniční agenti se pokoušeli manipulovat s domácí politikou v Rusku.

„Operace jsou prováděné s cílem ovlivnit vnitřní politické a sociální procesy v naší zemi,“ uvedl Putin.

Nicméně, když Putin chválil „účinnou“ práci všech ruských zpravodajských služeb, včetně zahraniční zpravodajské služby, ruský prezident vyjádřil jistotu, že práce ruských profesionálů zajistí „svrchovaný rozvoj, bezpečnost a stabilitu“.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ruský prezident Vladimír Putin Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*