Putin: Za migrační krizi je zodpovědný Západ

Putin: Za migrační krizi je zodpovědný Západ

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro televizní kanál Rossija-1 řekl, že jeho země není odpovědná za migrační situaci na východní hranici Evropské unie, ale je připravena pomoci.

„Chci, aby si všichni uvědomili, že s tím nemáme nic společného,“ odpověděl Putin na dotaz ohledně ruské role v migrační krizi na polsko-běloruské hranici.

„Všichni se nás snaží hnát k odpovědnosti, aniž by k tomu měli důvod,“ řekl s tím, že ruské letecké společnosti migranty do Běloruska nepřepravovaly.Podle Putina migrační krizi vyvolaly západní země, včetně evropských zemí, což vytvořilo podmínky, které přinutily statisíce lidí opustit své domovy.

Putin neměl jasno, co přesně by to mohlo znamenat, ale Západ byl obviněn z vedení destabilizačních válek v Iráku, Libyi a Sýrii, které vedly k migrační krizi.

Politický establishment hlavního proudu EU a mnoha předních západních zemí se zároveň zasazuje o politiky vstřícné k migrantům a zároveň poskytuje štědré sociální dávky.

Tato realita spolu s laxním režimem deportací pomohla posloužit jako lákadlo pro nadějné migranty z celého světa.

„I když slyšíme prohlášení nebo obvinění, která jsou nám adresována, rád bych všem řekl, že by se měli věnovat svým vnitřním problémům a neodvádět své záležitosti, které by měly řešit jejich specializované instituce,“ komentoval krizi.

„Ale jsme připraveni přispět všemi možnými způsoby k vyřešení situace,“ poznamenal.

Putin také potvrdil, že Rusko neplánuje vojenské cvičení v Černém moři v reakci na manévry NATO v této oblasti. Řekl, že by nebylo rozumné dále stupňovat napětí. Putin zároveň označil za vážnou zkoušku pro svou zemi, že spojenci z NATO rozmístili strategické jednotky vzdušných sil v rámci vojenského cvičení v Černém moři. Zdůraznil také, že Rusko neplánuje vojenskou invazi na Ukrajinu a prohlášení tvrdící opak nejsou pravdivá.

Pokud jde o Bělorusko, Putin řekl, že doufá, že prezident Alexandr Lukašenko nezavře ruský plynovod do Evropské unie. Doufá, že by se současná krize dala vyřešit dialogem mezi Berlínem a Minskem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*