Putin: Víme, kdo jsou lidé podezřelí v Skripalově případu, jsou to civilisté

Putin: Víme, kdo jsou lidé podezřelí v Skripalově případu, jsou to civilisté

Moskva si uvědomuje, kdo byl označen jako podezřelý ve věci Skripalů, prohlásil prezident Vladimír Putin a dodal, že tito lidé jsou civilisté.    

Putin uvedl, že na těchto dvou není „nic kriminálního“, ale že také doufá, že se tito lidé nakonec ukážou a promluví s médii.„Chci je oslovit (podezřelé) a (doufám), že budou kontaktovat média. Doufám, že se objeví a povědí o sobě vše,“ uvedl Putin, který hovořil s diváky během Východního ekonomického fóra (EEF) v ruském městě Vladivostok.

Britští státní zástupci dříve v září označili dva Rusy, které podezřívají z otravy Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury. Podle Londýna jsou jejich jména Alexander Petrov a Ruslan Boshirov. Rusko odmítá jakoukoli účast a obviňuje Británii, že případ zamotala, aby vyvolala protiruskou hysterii.

Kromě toho, že je Británie identifikovala jako ruské státní příslušníky, prokurátoři neposkytli žádný údaj o tom, kdo jsou tito muži.

Poté, co Londýn opět obvinil Rusko s tím, že úředníci na nejvyšší úrovni mohou být za otravu zodpovědní, mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov obvinění odmítl.

„Ani ruské vrchní vedení ani to s nízkým postavením a ruští úředníci, neměli nic společného s událostmi v Salisbury,“ uvedl.

Mluvčí Kremlu dodal, že Putin osobně nehovořil s těmito osobami, které britské úřady označily za podezřelé. Ruské donucovaní orgány neprovedly žádné kroky k jejich stíhání, uvedl Peskov.

Podle vyšetřovatelů, podezřelí, kteří přijeli do Británie z Moskvy, zanechali stopy jedu, který byl použit při útoku v hotelové místnosti, ve které byli ubytováni. Byli také dvakrát zachyceni na CCTV kamerách v Salisbury , včetně v den útoku a když údajně cestovali zpět do ruského hlavního města.

Tato série důkazů od údajně vysoce vyškolených pachatelů zpochybňuje zapojení Moskvy, podle řady bezpečnostních odborníků. „Zdá se velmi zvláštní, že tito lidé absolutně zanechali to, co se jeví jako velmi lehkomyslná a jasná série důkazů, která se téměř zdá být navržena, protože by téměř nevyhnutelně vedla k závěrům, ke kterým nevyhnutelně přišly úřady k dnešnímu dni, jinými slovy, že je Rusko na vině,“ řekl Charles Shoebridge, bezpečnostní expert a bývalý britský vojenský důstojník.

Annie Machonová, bývalá důstojnice zpravodajské služby MI5 uvedla, že vyšetřování případu se skutečně změnilo v soudní proces médií založený na „důkazech, které mohou vypadat docela přesvědčivě, ale nikdy nebudou prověřeny u reálného soudu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*