Putin usiluje o ústavní zákaz manželství homosexuálů

Putin usiluje o ústavní zákaz manželství homosexuálů

Ruský prezident chce kodifikovat názor, že manželství je „mezi mužem a ženou“. Tento krok je součástí jeho návrhů na ústavní změny, které podle kritiků mají rozšířit jeho sevření moci.

Ruský prezident Vladimír Putin předložil návrh na zakotvení zákazu manželství osob stejného pohlaví v ústavě země.Pozměňovací návrh ukládá zmínku o „víře v Boha“ u Rusů a uvádí, že manželství je mezi „mužem a ženou“, potvrdil místopředseda dolní sněmovny parlamentu Pyotr Tolstoy.

Ruský prezident se dlouho hlásí k ruské pravoslavné církvi a aktivně prosazuje distancování své země od liberálních západních hodnot. Minulý měsíc řekl, že Rusko nebude legalizovat manželství osob stejného pohlaví, dokud bude prezidentem.

Putin prohlásil, že nemá žádné předsudky vůči homosexuálům, ale že homosexualita a genderová nestabilita nejsou součástí tradičních ruských hodnot.

Federální zákon podepsaný Putinem v roce 2013 již považuje „veřejnou propagaci homosexuality“ za zločin. V současné době mohou adoptovat děti pouze heterosexuální páry.

Homosexualita byla v Rusku oficiálně kriminalizována do roku 1993 a byla považována za duševní poruchu až do roku 1999.

Putinův pozměňovací návrh manželství homosexuálů je součástí jeho navrhované změny ruského politického systému. V lednu oznámil plány na změnu ústavy s cílem rozšířit pravomoci parlamentu. Duma je připravena schválit návrh příští týden před celonárodním hlasováním 22. dubna.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Putin usiluje o ústavní zákaz manželství homosexuálů

  • Nevidím nejmenší důvod proč ještě více rozšiřovat už tak tak velká práva homosexuálů. Myslím, že registrované partnerství osob stajného pohlaví už bohatě stačí! Je plně dostačující! Manželství gayů a leseb a s tím spojená případná adopce dětí je už za hranou.

  • · Edit

    jsem pro, LGBT je nebezpečná ideologie (nikoliv geny dle vědecké studie), která šíří HIV cca 140x více než 95 % normálních lidí

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*