Putin: Ukrajinské vedení je stranou války a bude v tom pokračovat, dokud bude u moci

Putin: Ukrajinské vedení je stranou války a bude v tom pokračovat, dokud bude u moci

Ruský prezident Vladimír Putin označil ukrajinské vedení za „stranu války“, která bude nadále podněcovat konflikty, zatímco bude u moci a odkázal se na nedávný incident v Kerčské úžině.  

„Když se podívám na tento poslední incident v Černém moři a na všechno, co se děje v Donbasu – všechno naznačuje, že současné ukrajinské vedení nemá zájem vůbec tuto situaci vyřešit, zejména mírovým způsobem,“ řekl Putin na tiskové konferenci v návaznosti na summit G20 v Buenos Aires v Argentině.„Toto je strana války a dokud zůstane u moci, všechny takové tragédie, celá tato válka bude pokračovat.“

Kyjevské úřady touží po válce především ze dvou důvodů – vyrvat z ní zisk a veškeré své domácí selhání  svalit na ni a na akce nějakých „agresorů“.

„Jak tvrdí, pro jednoho je to válka, pro druhého – je to matka. To je důvod číslo jedna, proč ukrajinská vláda nemá zájem na mírové řešení konfliktu,“ uvedl Putin.

„Za druhé, vždy můžete použít válku k ospravedlnění vašich selhání v ekonomice a sociální politice. Vždy můžete z těchto věcí obvinit agresora.“

Tento přístup ukrajinských orgánů hluboce znepokojuje ruského prezidenta. „Nám na Ukrajině záleží, protože Ukrajina je náš soused,“ uvedl Putin.

Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou zesílilo po incidentu v Kerčském průlivu. Tři ukrajinské lodě se minulý týden pokoušely prolomit úžinu, aniž by požádaly o řádné povolení od Ruska. Ukrajinské lodě ani nedbaly rozkazů zastavit a pokračovaly v plavbě, dokud nebyly ruskou stráží zadrženy.

Zatímco Kyjev označil incident za „agresi“ Moskvy, Rusko se domnívá, že celý tento incident je úmyslnou provokaci.

 

(Ruský prezident Vladimír Putin Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: Ukrajinské vedení je stranou války a bude v tom pokračovat, dokud bude u moci

  • Svobodné volby na Ukrajině by znamenaly konec Porošenka a jeho mafie. Proto dělá provokace a přípravy na válku, aby nejlépe k volbám ani nedošlo.
    Jakákoliv pomoc ze Západu se v okamžiku rozkrade, takže Ukrajině pomoci není.
    Pokud se ten šílenec pustí do války s Ruskem, bude válka trvat asi týden.
    Pokud by se do války zapojil Západ, bude z toho světová válka a za to riziko Ukrajina nikomu nestojí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*