Putin: Ti, kteří si myslí, že by Rusko mohlo zaútočit na pobaltské státy, potřebují vyšetření hlavy

Putin: Ti, kteří si myslí, že by Rusko mohlo zaútočit na pobaltské státy, potřebují vyšetření hlavy

Ruský prezident Vladimír Putin uvedl, že obavy z možného ruského útoku na pobaltské státy (Litva, Estonsko, Lotyšsko), nejsou ničím jiným, než „nesmysl“. Všichni duševně zdraví lidé si uvědomují, že neexistuje taková hrozba,“ uvedl Putin v rozhovoru pro Bloomberg.

Během rozhovoru, novinář naznačil, že Západ nevěří Rusku kvůli jeho přání rozšířit svou zónu vlivu a zavést kontrolu nad příhraničními oblastmi.

„Myslím, že všichni rozumní lidé, kteří se skutečně podílí na politice, pochopili, že odkazy na ruskou hrozbu, řekněme, pobaltské země, je úplný nesmysl. To si myslíte, že povedeme válku proti NATO, nebo tak něco?“ prohlásil Putin.

Putin připomněl, že země NATO jsou domovem zhruba 600 miliónů lidí, zatímco Rusko je domovem jen 146 miliónů. Putin zmínil, že Rusko je jadernou velmocí, ale ihned dodal: „To opravdu naznačujete, že chceme dobývat pobaltské státy za použití jaderných zbraní, nebo co? Co je to za nesmysl?“ uvedl Putin.

 

(PRAVDA/ Vladimír Putin Foto: EPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: Ti, kteří si myslí, že by Rusko mohlo zaútočit na pobaltské státy, potřebují vyšetření hlavy

  • Samozrejme, ze ma Putin pravdu a ti, kteri hlasaji pravy opak by meli dostat lopatou po kebuli, aby se jim konecne rozsvitilo v hlave, ze hlavni valecnicky stat je USA!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*