Putin: Studená válka skončila, potíže v rusko-amerických vztazích nemají žádné objektivní důvody

Putin: Studená válka skončila, potíže v rusko-amerických vztazích nemají žádné objektivní důvody

Neexistují žádné objektivní důvody, aby spolu Moskva a Washington nevycházely, řekl ruský prezident Vladimír Putin po více než tříhodinovém rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.   

„Přehodnotili jsme současný stav a vyhlídky vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy, klíčové otázky mezinárodního programu. Je zřejmé, že bilaterální vztahy procházejí těžkou etapou, ale tyto obtíže a napětí mezi našimi zeměmi nemají objektivní důvody. Epocha ideologické konfrontace mezi našimi zeměmi je dávno pryč, situace ve světe se drasticky změnila,“ prohlásil Putin.Tyto rozhovory odrážejí „společné přání“ obou prezidentů, aby napravili vztahy mezi USA a Ruskem a představili k tomu první kroky, dodal Putin.

USA a Rusko dnes čelí novým výzvám, které se drasticky liší od období studené války, uvedl Putin s odkazem na regionální konflikty, šíření terorismu, organizovaný zločin, ekologii a hospodářská rizika.

Trump se znovu zeptal svého ruského protějšku na údajné vměšování do prezidentských voleb v roce 2016, uvedl Putin s tím, že odpověděl přesně stejným způsobem jako naposledy. Rusko se nevměšovalo do vnitřních záležitostí USA, uvedl a dodal, že pokud bude poskytnut skutečný důkaz o opaku, Moskva bude spolupracovat.

Ruský prezident označil rozhovory se svým americkým protějškem za „konstruktivní a upřímné,“ ale dodal, že takové setkání nestačí k vyřešení „všeho, co se nahromadilo.“

 

(Video/Foto: RT.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*