Putin se stal prvním prezidentem, který dává zdarma půdu všem občanům

Putin se stal prvním prezidentem, který dává zdarma půdu všem občanům

Ruský prezident Vladimír Putin se stal prvním světovým lídrem, který nabízí každému občanovi zdarma půdu k jakékoli části Ruska.                                               

Putin souhlasil s rozšířením programu, který nabízí občanům půdu na Dálném východě Ruska ve všech regionech.

Ruský prezident diskutoval o svých plánech během čtvrtečního setkání Q&A, a uvedl, že je přesvědčen, že je v Rusku tolik pozemků, že by měl každý člověk mít nárok na kus.V Rusku je dostatek půdy. Čtyřicet tři miliónů hektarů samostatné zemědělské půdy, se nepoužívá k určenému účelu. Jsou to obrovské, prostě obrovské pozemky,“ uvedl Putin.

Portál RT napsal: Na základě ruské verze „Zákona o novousedlení“, každý občan může dostat hektar pozemku na Dálném východě, pokud jej bude ochoten využít. Během prvního roku musí příjemci nahlásit, jak chtějí pozemek využívat a za tři roky musí podat zprávu o tom, jak se to vyvíjí. Po pěti letech lze půdu prodat nebo pronajmout.

Od přijetí tohoto programu v červnu loňského roku bylo přijato přibližně 93 000 žádostí a téměř 20 000 z nich bylo již schváleno.

Mezi regiony s nabídkou pozemků zdarma je Yakutia, Kamčatka, Chukotka, Primorye, Khabarovsk, Amur, Magadan a Sachalin, stejně jako židovská autonomní oblast. Pozemky mohou být využity k jakémukoli zákonnému účelu, ale noví majitelé nemohou půdu pronajmout, prodat nebo darovat po dobu pěti let.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*