Putin: Rusko opouští globální bankovní systém a odhazuje dolar výměnou za zlato

Putin: Rusko opouští globální bankovní systém a odhazuje dolar výměnou za zlato

Rusko je jedním z nejmocnějších národů na světě. S mocí však přicházejí nepřátelé. Jeden z jeho nepřátel má mírnou moc nad Ruskem a tato moc přichází ve formě dolaru. Vztah mezi Východem a Západem je nyní v patu: reakce Moskvy na západní zasahování a obviňování pochází od Vladimíra Putina, který navrhl stáhnout Ruskou federaci z mezinárodního bankovního systému a přejít k tradičnějšímu systému na základě zlata.

Rusko v tom není samo. Země BRICS, jako je Brazílie, Indie, Čína a Jihoafrická republika, plánují také opuštění mezinárodní bankovní mafie kvůli větší finanční nezávislosti.

Nicméně, pro prezidenta Putina, hrozba pochází v podobě celosvětového mezibankovního finančního telekomunikačního systému, systému SWIFT, který umožňuje snadný převod peněz na mezinárodní úrovni, například prostřednictvím American express. Problém je však v tom, že mezinárodní banky hrozí, že zakážou Rusku přístup k tomuto systému, pokud opustí tento „velký klub.“

Mnoho ekonomů informovala světové vůdce o důsledcích, kterým by čelili, pokud by zakázali Rusku přístup do systému SWIFT. Ewald Nowotny, ekonom a tvůrce politiky pro Evropskou centrální banku zdůraznil, že pokud by bylo Rusko vyloučeno ze systému SWIFT, mezinárodní společnosti, které v Rusku podnikají, budou první, kdo tím utrpí.Nicméně, podle Elviry Nabiulliny, ruské ekonomky a bývalé ekonomické poradkyně prezidenta Putina a šéfky Centrální banky Ruska, pokud by bylo Rusko vyloučeno z celosvětového mezibankovního finančního systému, ruské banky nezkolabují. Nabiullina vysvětlila, jak navrhli nový systém, který bude pokračovat ve fungování operací SWIFT a bude fungovat jako alternativa pro tuto zemi.

Podle zprávy zveřejněné v loňském roce, více než třicet ruských bank přijaly alternativu za SWIFT – systém pro přenos finančních zpráv SPFS, jak jej nazývají Rusové.

Navíc pro rozšíření systému SPFS byla otevřena první mezinárodní pobočka Centrální banky v Pekingu a Číňané otevřeli finanční instituci v Rusku za účelem posílení finančního vztahu mezi oběma národy a k zahájení de-dolarizace.

Pokud jde o Federální rezervní banku a další mezinárodní finanční instituce, které obchodují s nefyzickou měnou a termínovými komoditami, a všemi dalšími rizikovými postupy, ony nyní nakupují velké množství fyzického zlata a opouštějí od svých starých praktik.

 

(Anonhq/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: Rusko opouští globální bankovní systém a odhazuje dolar výměnou za zlato

  • Prechod na meny podlozene zlatem bude znamenat konec dolaru, jeho kolaps. Dolar jsou natistene papirky, jejichz hodnota je umele drzena. Uz jeden to pred Putinem se zlatou menou namisto dolaru zkusil pro Afriku, byl to slabsi Ghaddafi, kterehoz kvuli tomu znicili. Rusko a Cinu znicit nemohou, aniz by sami prezili.
    Rusko a Cina opousteji dolar v zajemnych obchodech. Nahradni platebni system zajisti Rusku samostatnost. Diky sankcim se stale vice utuzuje spoluprace Ruska v BRICS a v Eurazii, kam se presouva svetove ekonomicke centrum. USA navenek hraji stale roli hegemona a hrozbami, sankcemi a vojensky se snazi pozici drzet. Jsou vsak zadluzenym zebrakem, ktery sam ozebracil sve obyvatelstvo neustalymi konflikty a jsou na pokraji obcanske valky. Svou zachranu vidi v rozpoutani svetove valky a v ovladnuti Ruska a jeho nerostneho bohatstvi. Potrebuji se opet sanovat a nazrat se na cizi ucet! Proto ty neustale presuny zbrani na ruskou a cinskou hranici, manevry NATO pod velenim USA nas povedou mozna do zahuby.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*