Putin: Rusko a Egypt mohou opustit dolar.

Putin: Rusko a Egypt mohou opustit dolar.

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že Moskva a Cairo mohou brzy opustit americký dolar v jejich dvoustranném obchodování a místo toho mohou začít používat své národní měny.

Putin uvedl v rozhovoru s egyptským deníkem Al-Ahram, před jeho pondělní návštěvou Egypta, že tato otázka byla „aktivně diskutována“ mezi oběma stranami.

„Toto opatření otevře nové možnosti pro obchodní a investiční spolupráce mezi našimi zeměmi, snížením své závislosti na současných trendech na světových trzích,“ uvedl Putin. „Tato otázka je v podstatě diskutována příslušnými orgány obou zemí.“

horici dolar

Putin také uvedl, že používání ruského rublu a egyptské libry k vypořádání účtů by pomohlo vytvořit příznivější podmínky pro ruské lidi, kteří pravidelně cestují do Egypta.

Ruský vůdce dodal, že objem vzájemného obchodu mezi oběma zeměmi činil více než 4,5 miliardy dolarů, což je číslo o téměř 50 procent více, než v předchozím roce.

Podle ruských zdrojů, Moskva také hledá změny v používání národních měn v podílovém dvoustranném obchodu s Čínou, Indií, Thajskem a Tureckem. Rusko také jedná s Íránem s cílem vyloučit americký dolar z dvoustranných transakcí.

Rusko poskytuje asi 40 procent obilí spotřebovaného v Egyptě, zatímco Moskva dováží z Káhiry ovoce a zeleninu.

Po uvalení sankcí proti Rusku západními mocnostmi za údajnou roli na krizi na Ukrajině, Rusko zakázalo dovoz potravin z Evropské unie, USA, Austrálie, Kanady a Norska.

Egypt poté oznámil, že zvýší zemědělskou dodávku do Ruska o 30 procent.

 

zdroj : http://presstv.ir
Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*