Putin: ruská ekonomika se z krize zotaví.

Putin: ruská ekonomika se z krize zotaví.

Ruský prezident Vladimír Putin uvedl, že se ekonomika jeho země ze současné ekonomické krize, kterou, jak uvádí, „vyprovokovalo“ několik vnějších faktorů, zotaví.

Ruský prezident učinil tyto poznámky během 10. výroční tiskové konference v hlavním městě Moskvě, která se konala ve čtvrtek.

Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev
Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev

Naše ekonomika překoná současnou situaci. Kolik na to bude potřeba času? Za nejpříznivějších podmínek, myslím, že to bude trvat asi dva roky,“ uvedl prezident Putin.

Ruský vůdce dodal, že současná finanční situace byla způsobena řadou vnějších faktorů, včetně poklesu světových cen ropy.

Současná situace byla vyprovokována vnějšími faktory, ale stojí za to poznamenat, že jsme neučinili to, co jsme měli v plánu udělat k diverzifikaci ekonomiky,“ uvedl Putin.


Putin také uvedl, že měnové rezervy země byly dostatečné pro stabilizaci ruské ekonomiky a že by krize měla podporovat úsilí snížení nezávislosti Ruska na zisku z ropy a zemního plynu.

Dříve ve čtvrtek, byla zveřejněna anketa vydaná výzkumným centrem pro veřejné záležitosti Associated Press-NORC, která ukázala, že Putin má mezi Rusy stále podporu větší než 80 procent.

Rusko zažívá pokles hodnoty svého rublu.

Moskva byly zasažena sankcemi ze strany USA a Evropské unie, kteří obvinili Moskvu z účasti na probíhající krizi ve východní Ukrajině, tato obvinění Rusko opakovaně odmítlo.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články