Putin poslal vojsko na ruské hranice se Severní Koreou

Putin poslal vojsko na ruské hranice se Severní Koreou

Vladimír Putin poslal vojsko a vybavení na ruské hranice se Severní Koreou kvůli obavám, že se Spojené státy chystají zaútočit na Kim Čong-una.

Ruský prezident se obává, že dojde k velkému exodu severokorejských uprchlíků, pokud jeho americký protějšek Donald Trump zahájí vojenskou akci proti Pchjongjangu.

Tento krok přichází několik dní poté, co Čína také vyslala 150.000 vojáků na svou jižní hranici, aby se vyrovnala s přílivovou vlnou Severokorejců. Peking se obává vlny uprchlíků přes hranice, pokud vypukne válka.

Dnes ráno se objevily záznamy, které ukazují, jak Putin posiluje 11 kilometrů hranice se Severní Koreou, kde přemisťuje své vojsko a vybavení.

Video ukazuje jeden ze tří vlaků naložených vojenským zařízením přesunujícího se směrem k pozemní hranici mezi Ruskem a Severní Koreou o délce 11 kilometrů.

Jiné zprávy naznačují, že dochází i k vojenským pohybům po silnici.

Existují obavy, že pokud by došlo ke konfliktu, Rusko by mohlo čelit humanitárnímu exodu ze Severní Koreje.

Ale Vladimír Putin byl také varován, že v případě amerického útoku na jaderná zařízení Kim Čong-una by kontaminace mohla rychle dojít do Ruska.

„Přesun vojenského vybavení různými způsoby dopravy do jižních oblastí byl v minulém týdnu pozorován v celé oblasti Primorsky,“ uvedl vojenský veterán Stanislava Sinitsyn.

 

 (Dailymail.co.uk/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*