Putin posiluje, protože je to zákonité

Putin posiluje, protože je to zákonité

Putin, Putin, Putin… Nemine dne, aby nebyl ruský prezident v tisících souvislostech zmiňován. A je úplně jedno, zda kladně či záporně.

A tak jej posiluje kandidát republikánů Donald Trump, když nahlas uvažuje o potřebě spolupráce s Ruskem i faktu, že Krym je ruský či že kvůli pobaltským zemím by NATO nemělo spěchat do boje proti Rusku, pokud si to nezaplatí.

A možná ještě více jej posiluje i Hillary Clintonová, kandidátka demokratů, která až zběsile dělá z Putina světového netvora číslo 1, arcinepřítele, novodobého Hitlera, který ohrožuje Spojené státy a jí osobně jako nikdo jiný. Větší reklamu mu udělat ani nemůže…

Když uprostřed slovní kanonády proti USA, Německu či Rakousku za podporu pučistům přijede Erdogan za Putinem a už snad ani nebylo možné, aby se choval pokorněji a k vcelku střízlivě vystupujícímu vládci nějvětší země světa, mohou se novináři rozkrájet, když bagatelizují toto setkání jako setkání izolovaných, ale jejich slova jsou nepřesvědčivá. Budiž ovšem poznamenáno, že vděk Erdogana byl na místě, protože mu Putin doslova a do písmene zachránil život a pomohl překazit puč řízený z ciziny.

A když na dotvrzení této změny situace, nová britská premiérka iniciuje telefonát ruskému prezidentovi a domluví si s ním schůzku v rámci zářijového setkání G20 v Číně, není co dodat.

Mimochodem. Tento signál má zřejmě stejnou váhu jako petrohradské setkání Pution – Erdogan. Možnmá ještě větší. Byla to totiž Velká Británie, která po několik let metala ty nejtvrdší slovní výpady proti Putinovi a kde bývalý premiér Cameron naprosto nepříčetně jako hlavní zahraničně politický důvod, proč nesmí nastat Brexit uváděl Putina a jeho snahu vyvolat 3. světovou válku. Je dobré, že odešel.

A tak může mít Putin ve své sbírce přátelsky nakloněných zemí NATO započítávat Turecko, Velkou Británii. A o Francii není také třeba pochybovat.

Ale jde o něco podstatně hlubšího.

Henry Kissinger má pravdu : Bezpečí světa je založena na vzájemném vyvažování a závislosti.

Ne nejde o Putina jako takového, jde o stále rostoucí potřebu dosáhnout opětovné rovnováhy mezi Západem a Východem.

Je v zájmu světa i nás Evropanů zbavit těch politiků, kteří vyvolali či podporovali válku v Iráku, Libyi, Afganistánu či v Sýrii a v neposlední řadě organizovali a financovali kyjevský majdan, který uvrhl celou Evropu do konfrontace s Ruskem.

Naopak : Je v zájmu světa i nás Evropanů začít budovat novou bezpečnostní architekturu, jejíž pevnou součástí bude přirozeně i Rusko.

Putin totiž posiluje, protože realizuje zákonitou potřebu světa po míru, rovnováze a harmonii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Putin posiluje, protože je to zákonité

  • Pred Putinem je treba smeknout. Postavil Rusko znovu na nohy na zakladech moralky a starobyle viry. I kdyz vnitrne stale bojuje s vlastnimi neokonzervativci, kteri se chteji podridit zapadu, aby s nim mohli kseftovat. Umoznuje i muslimum i jinym nabozenstvim ve sve vire zit. Zahranicni politika Ruska spociva dnes na principech spoluprace, ne ovladani mensich zemi a vnucovani jim sve politiky. To vse se lidem zamlcuje. V CR je Rusko stale Ruskem Brezneva a idiotskych, krutych komunistu s imperialnimi zajmy. Rusko s Cinou predstavuji uz dnes protivahu hegemona a v budoucnu ho nahradi multipolarnim svetem. Cas pracuje pro ne.

  • Nenavist zapadu vuci Putinovi je dana jeho rozhodnutim, nenechat Rusko vykradat USA a zapadem jako za Jelcina. Tam se za neho zhaslo jako tady za Klause a za chvili bylo vsechno rozkradeno. Vsichni ti rusti miliardari jako Abramovicove si kupuji na zapade fotbalove kluby a ziji si tam jako nabobove. Vsechno nakradeno na prelomu Perestrojky. Putin postavil Rusko zase na nohy a to mu zapad nemuze zapomenout. Uz unikl nekolika atentatum, co na neho neustale pripravuji!!! Diky Putinovi jsme nespadli do 3. svetove valky, kterou chce zapad neustalymi provokacemi Ruska vyvolat. Ta situace je tak zoufala, ze Putin zacina o tom mluvit naprosto bez zabran, protoze nema silu propagacnich medii jako AFP, AR, AFP, NYT, CNN, rozsirujicich lzi a pomluvy o Rusku a zamlcujicich jeho uspechy. Nema jinou moznost, USA ani zapad s nim nechteji uz leta jednat, nechteji jeho silu uznat a neustale zamerne jeho zajmy poskozuji.
    Trumpem se nic nezmeni, protoze se dosavadni establishment nezmenil a snazi se ho odstranit. Svet je tak i nadale na pokraji valky, kterou USA a NATO neustale provokuji zakladanim novych zakladen kolem Ruska a ted manevry na Baltu a v Cernem mori.
    Zapadni tisk, rizeny agenturami a koupenymi novinari jim v tom vydatne pomaha.

  • Metody USA jsou už jednoduše příliš vidět. Kolik lidí ví, že masakrují lidi jen aby dál byli světovým četníkem? Spousta. Království lži má jen takovou moc, nakolik je jeho lež považována za pravdu. Média nejsou všemocná, lze s nimi pravdu ohnout ale ne ji navařit z vody., to vede jen k úpadku jejich důvěryhodnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*