Putin podepsal zákon, který zbavuje odsouzené teroristy ruského občanství

Putin podepsal zákon, který zbavuje odsouzené teroristy ruského občanství

Ruský prezident Vladimír Putin podepsal zákon, který umožňuje zrušit ruské občanství naturalizovaným Rusům odsouzeným za zločiny spojené s terorismem.       

Návrh zákona byl již dříve schválen ruským parlamentem, Státní dumou a Radou federace dne 19. června a 25. června. Tato legislativa byla předložena v dubnu tohoto roku po teroristickém útoku v metru Petrohrad, který zanechal 14 mrtvých a desítky zraněných. Útok byl proveden ruským občanem narozeným v Kyrgyzsku.

Nový zákon, který podepsal Putin v neděli, vstoupí v platnost 1. září. Zákon stanovuje zbavení ruského občanství v případě, že je osoba odsouzena za trestný čin související s terorismem, včetně mezinárodního teroristického činu, vyzývání k terorismu, nebo jeho ospravedlnění nebo trénování, organizaci, nebo účast v teroristické skupině.

Zákon se však vztahuje pouze na naturalizované občany, jejichž občanství může být zrušeno. Jednotlivec také může být zbaven občanství, pokud bude odsouzen za ozbrojenou vzpouru, násilné zabavení moci, zločiny z nenávisti a za cílení na určitou etnickou nebo náboženskou skupinu, za pokus o atentát na vládu, nebo na veřejného činitele, nebo za útok na osobu nebo subjekt pod mezinárodní ochranou, mimo jiné, pokud byly tyto trestné činy spojené s terorismem.

Rozhodnutí zrušit občanství osobě odsouzené za terorismus se automaticky nevztahuje na příbuzné této osoby.

Rozhodnutí o udělení ruského státního občanství cizinci může být také zrušeno za poskytnutí falešných dokladů v průběhu podání žádosti, jakož i odmítnutí přísahy věrnosti, která je podle zákona povinná pro nově naturalizované ruské občany.

Zákon také nutí ty, kteří doufají, že se stanou ruskými občany, aby odmítli občanství jiné země, pokud nemá s Ruskem dohodu o dvojím státním občanství. Ukrajinci žádající o státní občanství musí předložit písemné prohlášení potvrzující, že se vzdali svého ukrajinského občanství.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin podepsal zákon, který zbavuje odsouzené teroristy ruského občanství

  • Amici jim daji s radosti obcanstvi, tak jako je predtim vyzbrojili a financovali pro boj za zajmy USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*