Putin: NATO se neustále snaží vtáhnout Rusko do konfrontace a vměšuje se do vnitřních záležitostí země

Putin: NATO se neustále snaží vtáhnout Rusko do konfrontace a vměšuje se do vnitřních záležitostí země

NATO se neustále snaží vtáhnout Rusko do konfrontace, uvedl ruský prezident Vladimír Putin a dodal, že členové aliance se nadále vměšují do ruských vnitřních záležitostí.                                     

Toto obvinění přišlo, když Putin hovořil ve čtvrtek k vysoce postaveným představitelům ruské zpravodajské agentury FSB. Ruský prezident uvedl, že v posledních letech se globální bezpečnostní situace „nezlepšila, ale naopak, mnohé stávající hrozby se staly vážnější“.

NATO se svým „nově vyhlášeným oficiálním posláním odstrašit Rusko“ je jednou z těchto hrozeb, uvedl Putin.

„To je cílem za expanzí tohoto vojenského bloku. Stávalo se to předtím, ale teď se jim podařilo nalézt nové odůvodnění, o kterém si myslí, že je vážné,“ uvedl Putin.

„Ve skutečnosti nás neustále provokují, snaží se nás vtáhnout do konfrontace,“ uvedl Putin a dodal, že členové NATO „pokračují ve svém úsilí, vměšovat se do našich vnitřních záležitostí s cílem destabilizovat sociální a politický řád patřící Rusku.“

Putin dodal, že zahraniční zpravodajské služby pokračují v intenzivních operacích v Rusku.

„V minulém roce bylo zatčeno 53 zahraničních zpravodajských důstojníků a 386 agentů cizích zpravodajských služeb,“ uvedl Putin.

Ruský prezident také vyjádřil lítost nad tím, že Rusko a západní země již nekoordinují úsilí v boji proti společným nepřátelům, jako jsou teroristické skupiny.

„Je to v zájmů všech, aby byl obnoven dialog mezi zpravodajskými službami Spojených států a dalších členů NATO,“ uvedl Putin.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ruský prezident Vladimír Putin Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: NATO se neustále snaží vtáhnout Rusko do konfrontace a vměšuje se do vnitřních záležitostí země

  • Neustale odmitani kontaktu a spoluprace, ignorace Ruska, poskozovani jeho zajmu vsude ve svete, sankce, lziva nenavistna propaganda v mediich, sankce proti sportovcum, americti jsou prece clean(!), atd. Obdivuji Rusy, ze ted na tyhle provokace na Baltu a v Cernem mori reaguji zdrzenlive a pouze verbalne. NATO jako zlocinecka organizace pod velenim USA dela spinavou praci v zajmu ne nas, ale USA. Pucem na Ukrajine a masakrem etnickych Rusu se USA znazily Rusko donutit k intervenci na ochranu svych krajanu na Ukrajine, aby ho potom okamzite oznacily za agresora, ktereho muhou oni a NATO pravem napadnout. Rusove do tehle pasti, ani do jinych, ktere nasledovaly i v Syrii, nevlezlo. Ma je prectene a vi, ze jsou schopni vseho!!! USA touzi po prozpoutani konfliktu s Ruskem, aby ho pri sve prevaze s NATO mohly znicit, zmocnit se jeho surovin jako zatim udelaly vsude na svete a zbavit se ohrozeni ruskymi jadernymi zbranemi. Az pak se obrati ke zniceni Ciny. Pri jejich idiotskem pocinani si neuvedomuji, ze Rusko je sice mnohem slabsi vojensky, ale vlastni jaderne zbrane, kterymi je schopne vymazat USA i Evropu, kde jsou nuklearni zbrane pripravene k utoku na Rusko. Nejsou pripravene proti Iranu, jak se lzive hlasa do sveta!!! Priprava valky ohrozuje i nas, Evropu. Ohrozeny jsou zejmena zeme se zakladnami USA a NATO, kde jsou umistene raketove jednotky vybavene atomarnimi hlavicemi. Nas pokrytecky spojenec nam nalhava, ze nas chrani pred Ruskem. Zatim ale pracuje na nasem zniceni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*